Latvijas Hokeja federācija kopā ar citām aicinās apturēt Krievijas un Baltkrievijas hokeja federāciju dalību IIHF

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) svētdien nākusi klajā ar paziņojumu, kurā pauž kategorisku nosodījumu Krievijas agresijai Ukrainā, apdraudot tās suverenitāti un graujot Eiropas demokrātijas pamatvērtības.

LHF solidāri atbalsta sankcijas un Krievijas izolēšanu no starptautiskās sabiedrības dažādos veidos, tai skaitā no starptautiskā sporta.

“Informēju, ka Latvijas hokeja izlase neaizvadīs divas paredzētās pārbaudes spēles Rīgā ar Krievijas olimpisko komandu un Baltkrievijas nacionālo hokeja izlasi pirms Somijā plānotā 2022. gada Pasaules čempionāta.

Latvijas Hokeja federācija kopīgā iniciatīvā ar citām pasaules hokeja federācijām vērsīsies Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā (IIHF) ar aicinājumu apturēt Krievijas Hokeja federācijas un Baltkrievijas Hokeja federācijas dalību Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā, vienlaikus, atstādinot visas ietekmīgas Krievijas un Baltkrievijas amatpersonas no darba Starptautiskās Ledus hokeja federācijas padomē, komitejās un citās struktūrās,” paudis LHF prezidents Aigars Kalvītis.

Sarunā ar LSM.lv Kalvītis atklāja, ka sarunas ar citu hokeja federāciju pārstāvjiem risinājušās visu nedēļas nogali, bet pagaidām ir pāragri teikt, cik daudzu valstu federācijas būs gatavas parakstīt šādu ierosinājumu. LHF prezidents pastāstīja, ka pirmdien gaidāma IIHF sēde, kuras laikā arī tiks iesniegts šāds ierosinājums. "Tā nav Latvijas iniciatīva, tā ir vairāku valstu iniciatīva," norāda Kalvītis.

Līdz šim ierosinājumam apturēt Krievijas un Baltkrievijas hokeja federāciju dalību IIHF jau piekritušas visas Baltijas valstis, Polija. Sarunas notiek ar Norvēģijas, Somijas, Dānijas un Zviedrijas federācijām. "Bet es nevaru šobrīd komentēt, jo šāds lēmums tiešām ir jāpieņem, un šovakar vai rīt no rīta mēs to redzēsim," piebilst LHF prezidents.

Viņš arī norāda: “Sporta arēnas ir skatuves cilvēcisko un demokrātisko pamatvērtību sludināšanai visā pasaulē. Suverēns miers ir neaizskarams un neapšaubāms – savstarpējai pretstāvei starp valstīm ir jāpaliek tikai sporta arēnās.”

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti