Dienvidkoreja pošas jaunatnes olimpiskajām spēlēm, Latvijas sportisti gatavi jaunai pieredzei

Dienvidkorejā piektdien atklās pasaules jauniešu ziemas olimpiskās spēles, un sacensību norises vietā jau ir ieradusies lielākā daļa Latvijas delegācijas. Jaunajiem sportistiem starts tik vērienīgās sacensībās sola jaunu pieredzi, kas prasīs arī prasmi pielāgoties, LSM.lv pastāstīja delegācijas vadītājs Andris Lupiks.

Dienu pirms jaunatnes spēļu sākuma Gangvonā ir ieradušies 37 Latvijas sportisti, gatavojoties piektdien paredzētajai atklāšanas ceremonijai. Latvijas komandas sastāvā būs 45 sportisti, kas startēs septiņu sporta veidu 11 disciplīnās. Astoņi sportisti vēl nav Gangvonā, viņi ieradīsies olimpiādes otrajā posmā, lai pārstāvētu Latviju kērlingā, distanču slēpošanā un daiļslidošanā, atklāja Lupiks.

"Olimpiskajās spēlēs dzīvošana ir draudzīga, esam istabiņās pa divi, līdz ar to ir jārespektē otrs sportists vai sacensību dalībnieks, kurš varbūt startē citā sacensību disciplīnā ar mazliet savādāku sacensību ritmu un treniņu grafiku. Jādzīvo tā, lai otrs netiktu traucēts," apstākļus sportistu mītnes vietā raksturoja Lupiks. "Iespējams, vienam otram tā ir jauna pieredze, ar ko jāsaskaras tieši ciematā un sadzīvē."

Latvijas biatlonisti treniņā jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
Latvijas biatlonisti treniņā jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs

Organizatoriskais līmenis spēlēs ir augsts, taču nokļūšana no lidostas uz sacensību norises vietu Gangvonā aizņem četras stundas, un šādu ceļa grafiku nav vienkārši saskaņot, atzina delegācijas vadītājs.

"Mūsu komandai ir bijusi pietiekami veiksmīga bagāžas nogādāšana, jo nevienam šobrīd tā nav aizkavēta vai nozaudēta. Ceram, ka tas tā būs uz priekšu, veiksmīgi tiksim līdz startiem. Inventārs ir pienācis, tā ka viss ir kārtībā," sacīja Lupiks.

No katra Latvijas sportista gaida startus savu spēju robežās, taču Lupiks cer, ka rezultātu protokolos atainosies arī ļoti patīkami mirkļi.

Starptautiskās sacensībās jaunie latvieši sevi jau ir apliecinājuši renes sportā monoboblsejā meitenēm, kamaniņu sportā un skeletonā, uzsvēra Lupiks. Šajos sporta veidos komandā iekļautie Latvijas sportisti un sportistes ir izcīnījuši dažāda kaluma godalgas, pierādot sevi starptautiskās sacensībās.

Pirmo reizi pasaules jauniešu olimpiskajās spēlēs risināsies turnīrs 3x3 hokejā, un jaunais formāts sola jaunu intrigu. Lupiks domā, ka 3x3 hokeja turnīrs būs interesants un pārsteigumiem bagāts. Latvijas izlase pirms došanās uz Dienvidkoreju pauda apņemšanos cīnīties par zelta medaļām. 

Jaunatnes ziemas spēles, kur startē 15 līdz 18 gadus veci sportisti, iezīmē arī olimpiskā mantojuma pēctecību – Phjončhanā 2018. gadā risinājās ziemas olimpiskās spēles pieaugušajiem. Jaunieši par olimpiskajām godalgām cīnīsies no 19. janvāra līdz 1. februārim.

Latvija spēlēs Gangvonā būs pārstāvēta biatlonā, 3x3 hokejā, kērlingā, monobobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, ātrslidošanā, daiļslidošanā un šorttrekā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti