Latvijas medaļas mirdz spoži - arbitrāžā noraida neslavā kritušo Krievijas bobslejistu apelāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) noraidīja par dopinga pārkāpumu 2014. gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs diskvalificētā Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Zubkova un trīs viņa komandas biedru apelācijas, piektdien informēja CAS. Zubkova pilotētā četrinieka sākotnēji saņemtās zelta medaļas Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) februārī pasniedza Oskara Melbārža ekipāžai.

Līdzās Zubkovam apelāciju par diskvalifikāciju dopinga pārkāpuma dēļ iesniedza arī Aleksandrs Kasjanovs, Ilvirs Huzins un Aleksejs Puškarevs. Apelācijas lietas izskatīšana notika videokonferences formātā 23.aprīlī, bet līdz CAS lēmuma paziņošanai pagāja vairāki mēneši.

CAS informēja, ka apelācijas iesniegušo sportistu pieļautie antidopinga noteikumu pārkāpumi tika konstatēti, izmeklējot Soču ziemas olimpiskajās spēlēs īstenoto dopinga analīžu paraugu aizstāšanas shēmu, kurā bija iesaistīta viņu pārstāvētā Krievijas bobsleja un skeletona izlase. 

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) 2019.gada janvārī diskvalificēja Zubkovu un apstiprināja pilota ekipāžu rezultātu anulēšanu gan Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, gan turpmākajās sacensībās, kur viņi piedalījās. Diskvalifikācijas dēļ Zubkovam bija jāpamet Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amats, jo viņam līdz 2020. gada decembra vidum aizliegts iesaistīties jebkādās ar bobsleju saistītās aktivitātēs sportista, amatpersonas vai brīvprātīgā statusā. 

Zubkovs iesniedza apelāciju un turpināja apgalvot, ka viņa vaina nav pierādīta, bet sods piespriests nepamatoti. Tiesa, Zubkova urīna analīzēs Soču olimpiskajās spēlēs konstatēja fizioloģiski neiespējamu sāls līmeni, kas liecina par manipulēšanu ar dopinga provēm.

SOK pārskatīja Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kur Melbārža četrinieks kļuva par zelta medaļu ieguvējiem, bet divniekos Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu saņēma bronzu. Godalgas Latvijas bobslejistiem pasniedza īpašā ceremonijā 2020.gada februārī Siguldā.

KONTEKSTS: 

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā komisija Ričarda Maklarena vadībā 2016. gada decembrī informēja, ka vairāk nekā tūkstoš Krievijas sportistu guva labumu no dalības organizētā dopinga sistēmā, kas ilga četrus gadus kopš 2011. gada. 

Plašo dopinga pārkāpumu dēļ Krievijai bija liegts ar savu karogu startēt 2018. gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) 2018.gada decembrī oficiāli pieprasīja dopinga pārkāpumos par vainīgiem atzītajiem 11 Krievijas atlētiem, tostarp Zubkovam, atdot 2014. gada Soču ziemas olimpisko spēļu medaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti