Bobslejs un skeletons

Pasaules čempionāts bobslejā. 1.brauciens četriniekiem

Bobslejs un skeletons

Oskara Ķibermaņa četrinieka trešais brauciens

Pasaules čempionāts bobslejā. 2.brauciens četriniekiem

Ķibermaņa četrinieks pēc pasaules čempionāta pirmās dienas - otrajā pozīcijā. Interesantākie brīži

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Vācijā, sarežģītajā Altenbergas trasē sestdien cīņu pasaules čempionātā uzsāka bobsleja četrinieki. Pēc pirmās sacensību dienas Oskara Ķibermaņa četrinieks otrajā vietā, bet Oskara Melbārža ekipāža - 16. pozīcijā. 

Sacensību pusceļā, proti, pēc pirmās dienas, līderpozīcijās ir Vācijas pilota Niko Valtera ekipāža, bet trijnieku noslēdz Johanesa Lohnera četrinieks. Zīmīgi, ka vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš uzskatīts par vienu no sacensību favorītiem, pēc otrā brauciena vien ceturtajā pozīcijā. Otrajā braucienā Frīdriha ekipāža pieļāva vairākas būtiskas kļūdas.

Pirmais brauciens

Ķibermanis  ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Spriņģi un Matīsu Mikni pirmajā braucienā uzrādīja starta laiku 5,05 sekundes, kas bija otrais labākais starts. Braucienā devītajā virāžā pieļautā kļūda maksāja daudz, un trasi četrinieks veica 0,11 sekundes lēnāk par brauciena līderiem - vāciešu Frančesko Frīdriha un Johannesa Lohnera četriniekiem. Līdz ar to pēc pirmā brauciena Ķibermaņa četrinieks piektajā pozīcijā.

Oskara Ķibermaņa četrinieka pirmais brauciens

Melbārdis ir stūmējiem Edgaru Nemmi, Intaru Dambi un Edgaru Pirogu pirmajā braucienā uzrādīja ļoti sliktu starta laiku - 5,22 sekundes. Kļūdījās Oskars, kuram aizķērās kāja pie ielēkšanas bobā. Pats brauciens nebija slikts, taču braucienu šī ekipāža veica 0,82 sekundes lēnāk nekā līderi, tāpēc pēc pirmā brauciena ierindojās 17. vietā.

Melbārža ekipāžas pirmais brauciens

Pēc pirmā brauciena Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis norādīja, ka Ķibermaņa ekipāža pieļāvusi divas kļūdas – devītajā virāžā un 14. pārejā. Taču starpība starp līderiem nav liela, tā kā Prūsis prognozēja lustīgu sacensību turpinājumu.

Prūša komentārs pēc pirmā brauciena

Runājot par Melbārža ekipāžas sniegumu, Prūsis arī norādīja uz kļūdu startā, kas liedza uzrādīt labu rezultātu.

Otrajā braucienā Melbārža ekipāžai, lai arī bez kļūdām, tomēr ne tik labs starta laiks - 5,31 sekundes. Toties brauciens izdevās ātrāks 54,49 sekundes, un tas ļāva pēc pirmās dienas ierindoties 16. pozīcijā.

Melbārža četrinieka otrais brauciens

Labs brauciens izdevās Ķibermaņa ekipāžai - lai gan startā gadījās misēklis, tomēr labs starta laiks - 5,02  sekundes, un arī brauciena laiks 54,19 sekundes. Tas divu braucienu summā ļāva mazajam Oskaram ierindoties otrajā pozīcijā un izjaukt vācu dominanci. No Niko Valtera ekipāžas Ķibermani šķir 0,05 sekundes.

Ķibermaņa ekipāžas starta misēklis un otrais brauciens

Pēc otrā brauciena Prūsis atklāja, ka, pēc Ķibermaņa ekipāžas misēkļa startā, iespējams, trauma ir Laurim Kaufmanim. Tas krietni sarežģītu situāciju, un Prūsis vēl nebija gatavs prognozēt, kurš nepieciešamības gadījumā varētu viņu aizstāt.

Sandis Prūsis telefonsarunā pēc pirmās sacensību dienas

Vēsturiski pasaules čempionātos Latvijas četrinieki ir tikuši pie godalgām – čempiona titulu 2016. gadā izcīnīja Melbārža pilotētā ekipāža, bet 2019. gadā Ķibermaņa četriniekam sudrabs. Iepriekš bijušas arī bronzas godalgas – 2009. gadā Jāņa Miņina četriniekam un 2015. gadā Melbārža ekipāžai.

Pirms nedēļas pasaules čempionātā uz goda pjedestāla kāpa Ķibermanis ar Mikni, kuri divnieku sacensībās izcīnīja bronzas godalgas. Savukārt Melbārdis ar stūmēju Dambi bija 12. vietā, bet Ralfs Bērziņš ar Spriņģi ierindojās 17. pozīcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti