Cipuļa četrinieks pasaules bobsleja čempionātā ceturtais pēc pirmās sacensību dienas; Kalendam kritiens otrajā braucienā

Latvijas pilota Emīla Cipuļa četrinieks sestdien Vinterbergā pasaules bobsleja čempionātā pēc pirmajiem diviem braucieniem ieņem ceturto vietu, bet Jēkaba Kalendas ekipāža, kas otrajā braucienā piedzīvoja kritienu, taču finišēja, - 20.vietu.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais četrinieks, trasi veicot 53,12 sekundēs un sasniedzot jaunu trases rekordu.

Otrā, atpaliekot 0,17 sekundes, bija cita vācu ekipāža ar pilotu Johannesu Lohneru, bet Cipulis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu piekāpās vien divām vācu ekipāžām, trasi veicot 0,46 sekundes lēnāk par Frīdrihu.

Kalenda un stūmēji Edgars Ungurs, Dāvis Kaufmanis un Mairis Kļava sasniedza 11. ātrāko laiku 22 kvartetu konkurencē un līderim zaudēja 0,89 sekundes.

Ceturto vietu pēc pirmā brauciena ieņēma vēl viena vācu ekipāža ar pilotu Adamu Amūru (+0,58), piekto - austrieša Markusa Treihla ekipāža (+0,61) un sesto - itāļa Patrika Baumgartnera pilotētais četrinieks (+0,69).

Otrajā braucienā Cipulis pieļāva vairākas nelielas kļūdiņas, braucienā ieņemot astoto vietu, bet divu braucienu summā līderim Frīdriham zaudējot 0,80 sekundes.

Kalenda piedzīvoja kritienu trases lejasgalā, taču pāris virāžas vēlāk bobs atkrita atpakaļ uz slidām, un četrinieks finišēja ar sliktāko rezultātu 22 četrinieku sacensībās, taču divu braucienu summā ieņem 20.vietu, līderiem zaudējot 2,71 sekundi.

0,27 sekundes līderiem zaudē otra vācu ekipāža ar pilotu Lohneru, kas arī otrajā braucienā bija otrā, bet trešais ir Amūrs, kurš sasniedza trešo ātrāko laiku braucienā un līderim zaudē 0,75 sekundes, par piecām sekundes simtdaļām apsteidzot Cipuli.

Piektais ir Treihls (+0,90) un sestais - brita Breda Hola pilotētais četrinieks, kas braucienā sasniedza ceturto ātrāko laiku un Frīdriham zaudē tieši sekundi.

Svētdien trešais un ceturtais brauciens norisināsies attiecīgi plkst.15 un plkst.17.

Pērn pasaules čempionātā Cipulis, kuram šīs ir otrās pasaules meistarsacīkstes četrinieku ekipāžām, izcīnīja sudraba godalgu. Savukārt Kalenda pagājušajā gadā pēc neveiksmīga pirmā brauciena pasaules čempionātā palika bez rezultāta.

Šosezon Pasaules kausā Cipulis Altenbergā izcīnīja dalītu pirmo vietu, bet vēl divas reizes kāpa uz goda pjedestāla, ieņemot trešo vietu, un kopvērtējumā atpaliek tikai no vācieša Frančesko Frīdriha. Kalenda trīs reizes ir iekļuvis Pasaules kausa posmu labāko desmitniekā un kopvērtējumā ierindojas desmitajā pozīcijā.

Pasaules kausa sezona noslēgsies ar mačiem ASV trasē Leikplesidā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti