Latvijas biatlonisti jauktajā stafetē sasniedz 12.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas biatlona jauktās stafetes komanda ar Baibu Bendiku un Renāru Birkentālu sastāvā svētdien Šveicē finišēja 12.vietā Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija.

Čempionu laurus nodrošināja norvēģi Juni Arnekleiva un Endre Strēmsheims ar finišu pēc 34 minūtēm un 34,7 sekundēm. Šveices duets atpalika 16,6 sekundes un nopelnīja sudrabu, bet par bronzas laureāti 29 komandu konkurencē kļuva Francijas komanda.

Bendika un Birkentāls soda apļus nesapelnīja, bet visu mērķu sašaušanai iztērēja 13 rezerves patronas. Finišā Latvijas komandu no uzvarētājiem šķīra divas minūtes un 31,8 sekundes.

Bez soda apļiem finišēja arī laureāti - Norvēģijas un Šveices komandas lika lietā pa deviņām papildu patronām, bet frančiem pietika ar septiņām papildus munīcijas vienībām.

Dienas pirmās sacensības risinājās klasiskajā jauktajā stafetē, kur Latvijas komandu distances pusē apsteidza par apli, un tas liedza tikt augstāk par 18.vietu 22 komandu konkurencē. Pirmos divus posmus veica Sanita un Sandra Buliņas, kā arī pieteikti bija Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise. Sandra Buliņa otrajā posmā slēpoja trīs soda apļus.

Uzvarēja norvēģi Marena Kirkeide, Karolīne Erdāla, Erlends Bjentegārds un Vebjerns Sērums, kam līdzās uz pjedestāla zemākiem pakāpieniem kāpa sudrabu ieguvušie Vācijas biatlonisti un bronzas medaļnieki zviedri.

Biatlona lielvalstis Eiropas čempionātā ierasti pārstāv otrais sastāvs, savukārt Latvijas izlases dalībniekiem tā ir iespēja ar labiem rezultātiem nodrošināt valsts finansējumu nākamajai sezonai.