Furkads atvadās ar uzvaru; Rastorgujevu pieviļ šaušana

Biatlona sezona straujiem soļiem tuvojas noslēgumam – Somijā, Kontiolahti, iedzīšanā 12,5 kilometru distancē sestdien par uzvarētāju kļuva francūzis Martēns Furkads, kuram šīs bija atvadu sacensības. Tikmēr Andrejam Rastorgujevam patraucēja kļūdas šaušanā.  Vēlāk, plkst. 16.45 desmit kilometru distancē dosies dāmas, arī Baiba Bendika. Tiešraides replay.lv un LTV7.

Par sacesnību uzvarētāju kļuva Furkads, kurš ugunslīnijās pieļāva trīs kļūdas, bet finišēja 31 minūtē un 25,4 sekundēs. Furkadam šis bija 150. goda pjedestāls Pasaules kausos. Otrajā vietā palika Kantēns Fijons Majē, kurš no titulētā tautieša atpalika 2,9 sekundes, bet trešajā vietā arī francūzis Emiljēns Žakelēns.

Furkads ar uzvaru noslēdz karjeru

Andrejs Rastorgujevs savas izredzes izcīnīt vērā ņemamu panākumu zaudēja jau pirmajā ugunslīnijā, kad nopelnīja četrus soda apļus, kas viņu atvirzīja uz 53. pozīciju. Otrajā ugunslīnijā Andrejs bija precīzs, kas ļāva par dažām pozīcijām pakāpties.

Trešajā ugunslīnijā Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu, un trasē viņš atgriezās, esot 42. pozīcijā. Kā 41. viņš ieradās pēdējā ugunslīnijā, kur atkal pieļāva vienu kļūdu. Finišu viņš sasniedza 35. vietā, no titulētā Furkada atpaliekot trīs minūtes un 18,6 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 913 punktiem norvēģis Johaness Tingnēss Bē izcīnīja pirmo vietu un Lielo kristāla globusu. Viņam tikai divus punktus zaudēja Furkads, bet trešajā vietā ar 843 punktiem Fijons Majē.  Rastorgujevs ar 226 punktiem sezonu noslēdza 29. vietā.

Šīs bija pēdējās sacensības Pasaules kausā biatlonā. Svētdien bija paredzētas jauktā pāru un jauktā stafete, taču tās ir atceltas. Bet iepriekš ieplānotais pēdējais posms Holmenkollenē ir atcelts koronavīrusa “Covid-19” izplatības dēļ.