Biatlonists Rastorgujevs sezonā pēdējā sprintā finišē ceturtajā desmitā

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Pasaules kausa sezonas noslēguma posmu Kontiolahti, Somijā, sāka ar 38.vietu 10 kilometru sprintā, kur šaušanā nopelnīja trīs soda apļus. Vēl divi Latvijas sportisti Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš neiekļuva TOP 60.

Sacīkstēs, kas risinājās bez skatītāju klātbūtnes, uzvarēja norvēģis Johaness Tinjess Bē, finišējot pēc 22 minūtēm un 27,8 sekundēm Trinjiekā iekļuva arī francūži Martēns Furkads un Emiljēns Žakelēns, kuri uzvarētājam zaudēja attiecīgi 21,1 un 22,3 sekundes.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana

Andrejs pirmajā šaušanā atstāja neskartus divus mērķus, bet vienu soda apli slēpoja pēc otrās ugunslīnijas, neatstājot sev izredzes pacīnīties par augstu vietu. No uzvarētāja Rastorgujevs atpalika minūti un 47,9 sekundes.

Vienu soda apli veikušais Patrijuks ieņēma 67.vietu, bet divus soda apļus mērojušais Slotiņš finišēja 91.vietā 100 dalībnieku konkurencē.

Furkads ar 907 punktiem saglabāja līderpozīcijas sezonas kopvērtējumā, par 37 punktiem apsteidzot tuvāko konkurentu Bē.

Sievietes sprintā startēs piektdien, sestdien kungiem un dāmām sacensības paredzētas iedzīšanā, savukārt svētdien sezona noslēgsies ar 1+1 un jaukto stafeti.

Pasaules kausa sezonu nākamajā nedēļas nogalē bija paredzēts noslēgt Norvēģijā, tomēr Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) ceturtdien informēja par lēmumu pēdējo posmu atcelt koronavīrusa riska dēļ.