Biatloniste Bendika sasniedz Pasaules kausa posmos labāko rezultātu, finišē 15.vietā sprintā

Latvijas biatloniste Baiba Bendika piektdien Pasaules kausa sezonas noslēguma posmā Kontiolahti, Somijā, izcīnīja 15.vietu 7,5 kilometru sprintā, kur pieļāva divas kļūdas šaušanā. Bendikai tas ir sezonā labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās, ja neskaita pasaules čempionātu, kur sasniegtos rezultātus arī iekļauj Pasaules kausa ieskaitē.

(papildināts ar stafešu atcelšanu svētdien)
Sacensībās, kas risinājās bez skatītāju klātbūtnes, uzvarēja vāciete Denīze Hermane, kura finišu sasniedza pēc 20 minūtēm un 0,5 sekundēm. Viņas tautiete Franciska Preisa atpalika 20,1 sekundi un bija otrā, savukārt Norvēģijas biatloniste Tirila Ekhofa uzvarētājai zaudēja 32,3 sekundes un noslēdza laureātu trijnieku. Hermane un Preisa šaušanā kļūdījās pa reizei, bet Ekhofa mēroja divus soda apļus.

Bendika 95 dalībnieču konkurencē uzvarētājai zaudēja minūti un 13,6 sekundes. Pirmajā ugunslīnijā Baiba šāva nekļūdīgi un bija septītā ātrākā. Turpretim otrajā ugunslīnijā Bendikas šaušanas laikā pamatīgi sniga un diviem pēdējiem mērķiem viņas lodes lidoja secen.

Baibas Bendikas otrā šaušana

Pasaules čempionātā februāra vidū Bendika sprintā noslēdza labāko duci, bet iedzīšanā pakāpās uz devīto pozīciju.

Sezonas pēdējā posma noslēgumā sestdien risināsies iedzīšanas sacensībās vīriešiem un sievietēm, kur Latviju pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs un Bendika, savukārt svētdien paredzētās 1+1 un jaukto stafeti organizatori atcēla.

Pasaules kausa sezonu nākamajā nedēļas nogalē bija paredzēts noslēgt Norvēģijā, tomēr Starptautiskā Biatlona federācija (IBU) ceturtdien informēja par lēmumu pēdējo posmu atcelt koronavīrusa riska dēļ.