Bendika biatlona sezonu noslēdz ar 29. vietu iedzīšanā

Somijā, Kontiolahti trasē, sestdien ar dāmu iedzīšanas sacesnībām noslēdzās šā gada Pasaules kausa sezona biatlonā. Par uzvarētāju negaidīti pirmo reizi karjerā kļuva Francijas sportiste Žilija Simona. Latvijas biatloniste Baiba Bendika finišēja 29. vietā.

Simona ar divām kļūdām ugunslīnijās finišēja 30 minūtēs un 43,5 sekundēs. Otrās vietas ieguvēju šveicieti Selīnu Gasparinu viņa apsteidza par 17,3 sekundēm. Bet trešajā vietā ierindojās itāliete Laura Vitoci.

Baiba Bendika pirmajā ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas un pēc soda apļiem atgriezās vien 30. pozīcijā. Otrajā šautuvē Baiba bija precīza, un tas ļāva viņai pakāpties līdz 21. pozīcijai.

Diemžēl trešajā šautuvē Bendika nopelnīja vienu soda apli, bet trasē atgriezās 15. pozīcijā. Pēdējā ugunslīnijā Baibai neizdevās sašaut trīs mērķus, kas gaisināja viņas izredzes finišēt labā vietā. Trasē viņa atgriezās 32. pozīcijā. Baiba finišēja 29. vietā, no uzvarētājas atpaliekot par divām minūtēm un 8,3 sekundēm.

Šīs bija atvadu sacensības somietei Kaisai Makereinanai, kura finišēja ceturtajā vietā, karjeras noslēgumā apliekot vien mazu soli no goda pjedestāla.

Lielo kristāla globusu šosezon izcīnīja itāliete Doroteja Vīrere, kura sakrāja 793 punktus. Otrajā vietā ar 786 punktiem ierindojas norvēģiete Tirila Ekhofa, bet trijnieku noslēdz vāciete Denīze Hermane. Bendika ar 227 punktiem kovertējumā ierindojās 32. vietā.

Šīs bija pēdējās sacensības Pasaules kausā biatlonā. Svētdien bija paredzētas jauktā pāru un jauktā stafete, taču tās ir atceltas. Bet iepriekš ieplānotais pēdējais posms Holmenkollenē ir atcelts koronavīrusa “Covid-19” izplatības dēļ.