Sporta studija

Latvijas šorttreka līderi Krūzbergs un Bērziņš aizvadījuši veiksmīgu sezonu

Sporta studija

Patrīcija Eiduka – labākā jaunā slēpotāja Pasaules kausā

Biatloniste Bendika jau iemēģina šautenes stobru nākamajai sezonai

Biatloniste Bendika tiek pie jauna ieroča stobra, cer uz labāku šaušanu nākamajā sezonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Biatloniste Baiba Bendika šosezon tika pie pirmās medaļas augstākās raudzes sacensībās pārī ar Andreju Rastorgujevu, bet individuāli Latvijas čempione visu sezonu šaušanā nespēja trāpīt mērķos. Izrādās, ka problēma nebija Baibā, bet gan šautenē, ko pirmā pamanīja norvēģu šaušanas trenere Hanna Toresena.

Bendika sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" atzina, ka līdzšinējais stobrs savu resursu bija izsmēlis, un testi to apliecināja.

"Pēc pasaules čempionāta [treneris] Ilmārs Bricis vēlreiz aizlidoja uz Oslo pārtestēt stobrus. Diemžēl izrādījās, ka kādā brīdī stobram kvalitāte ir tik ļoti kritusies, ka, testā šaujot, patronas pat lidoja ārā no "astotnieka", kur tām vajadzētu lidot tikai centrā," sacīja Bendika. "Katram stobram ir kaut kāds resurss un abi stobri bija izšāvuši jau virs sava limita. Kamēr testos ir labi, it kā var šaut, bet šoreiz laikam katram pienāk mūža beigas."

Jaunais stobrs jau ir gatavs, bet tas vēl ir jātestē sacensību režīmā.

Bendika nenoliedz, ka šosezon neveiksmīgajā šaušanā noteikti bija arī kādas pašas kļūdas, tomēr procentuāli  tik sliktam rādītājam noteikti nevajadzēja būt. Aizvadītajā Pasaules kausa sezonā Baiba šāva ar 72% precizitāti.

Latvijas čempionātā siltais laiks Madonā arī slēpju izvēli iespaidoja pamatīgi un trasē bija daudz smilšu, kas bojā slēpes. Pietaupot kaujas slēpes, Baiba trasē devās ar treniņslēpēm. Pasaules kausa posmos Bendika pirms sacensībām izvēlas ātrāko no sešiem pāriem slēpju.

"Tās treniņslēpes arī nav sliktas," paskaidroja Bendika. "Tās ir iepriekš testētās sacensību slēpes, kuras vienkārši ir palikušas kā trešais, ceturtais numurs. Virsū ir arī parastākais parafīns, ko mēs katrā treniņā izmantojam. Treniņos pārsvarā braucam jebkādos laikapstākļos, izmantojam  vienu parafīnu, kas ir universāls visām sacensību slēpēm, lai pēc tam slēpju servisam nebūtu kaut kāds apjukums."

Ar smiltīm sabojātas slēpes atjaunot būtu jāved uz "Fischer" servisu, jo pēc līguma slēpes pieder tieši kompānijai, nevis Baibai. Ik pa laikam gan parādās iespēja pāris slēpju pārus iegūt īpašumā, lai nodotu tālāk jaunajiem, piemēram, Sandrai un Sanitai Buliņām.

"Viņām [jaunajām sportistēm] nav tādu iespēju, ka viņas aizies pie "Fischer" un viņi viņām iedos no labākajām sērijām labākās slēpes," teica Bendika. "Arī "Fischer" zina, ka mēs ejam pēc tādas sistēmas. Tik viegli pie labām slēpēm tikt nemaz nav."

Latvijas čempionātā sešas kļūdas pirmajās trijās šautuvēs Baibai nebija labākais rādītājs, tiesa, priecēja ātrā un precīzā šaušana pēdējā piegājienā. Tas vieš cerības, ka jaunais stobrs ir lietaskoks un jau nākamajā sezonā latviete turpinās šaut savā iepriekšējo sezonu līmenī, šīs sezonas mocības atstājot aiz muguras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti