Rīta Panorāma

"Konference visumā labiem cilvēkiem" – līdzdalības izrāde

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar biatlonistu Andreju Rastorgujevu

Biatlona pasaules čempionāta medaļnieks Rastorgujevs: Sezona jānoslēdz uz labas nots

Medaļu pasaules čempionātā izcīnījušais Andrejs Rastorgujevs otrdien dodas uz Oslo, kur nedēļas otrajā pusē biatlonā sāksies Pasaules kausa posms. Lai gan Latvijas biatlona vēsturē pirmā sudraba godalga Andrejam raisīja spilgtas emocijas, viņš ne mazāk koncentrējas sezonas noslēguma daļai. 

Norvēģijā risināsies septītais no deviņiem Pasaules kausa posmiem, un sezona biatlonistiem ievilksies vēl marta otrajā pusē. Andrejs ir apņēmies noslēgt sezonu uz labas nots, un sarunā Latvijas Televīzijā viņš uzsvēra, ka tāpat kā pasaules čempionātā būs jācīnās gan pašam, gan visai Latvijas komandai. 

Pasaules čempionātā distancē ar kopīgu startu izcīnīto sudraba medaļu Rastorgujevs uzskata par ilgu gadu darba rezultātu, bet tas pierādījis, ka viss ir iespējams arī mazāku valstu sportistiem, kam resursi no lielajām nācijām atšķiras.

"Jāparāda, ka starp visām lielajām nācijām var būt arī maza nācija, kas tomēr tic un dara, un var sasniegt augstvērtīgu rezultātu un uzkāpt uz  goda pjedestāla," teica Rastorgujevs. 

Pēc godalgotās vietas izcīnīšanas Andrejs pasaules čempionātā saņēma daudz apsveikumu, un viņš priecājas, ka sasniegums ir novērtēts. Tiesa, dalība visās pasaules čempionāta distancēs prasīja Rastorgujevam gan daudz fiziskā spēka, gan emocionālās enerģijas. 

Savukārt Pasaules kausa posmā Oslo vīriešiem pirmais starts būs piektdien 20 kilometru individuālajā distancē, bet dienu vēlāk laureātus noskaidros Andrejam veiksmīgajā 15 kilometru distancē ar kopīgu startu. Posma noslēgumā svētdien vēl risināsies jauktās stafetes. Pirms sezonā pēdējām septiņām individuālajām sacīkstēm Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņem 18. vietu, bet pirmās sešas pozīcijas tabulā aizņēmuši norvēģi.

No Norvēģijas biatlonisti pārcelsies uz Ziemeļameriku, kur martā notiks divi pēdējie posmi ASV un Kanādā. Pasaules kausa sezona noslēgsies Kenmorā, Kanādā, ar pēdējām sacensībām 17. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti