Panorāma

Ar tieslietu reformu Polija grib atjaunot ietekmi ES

Panorāma

Panorāma

Biatlonisti lūdz ziedojumus

Medaļas atblāzma rēķinus nesegs: Biatlonā lūdz ziedojumus komandas olimpiskajai perspektīvai

Biatlona faniem sezona izvērtusies priecīgiem notikumiem pilna, un kulminācija bija aizvadītajā nedēļas nogalē, kad Andrejs Rastorgujevs izcīnīja vēsturisko panākumu Čehijā, nopelnot sudraba medaļu pasaules čempionātā. Sezonas turpinājumu cīņā par nākamajiem sasniegumiem šobrīd gan apdraud finansiāli izaicinājumi.

Latvijas Biatlona federācijai (LBF) trūkst līdzekļu komandas dalībai plašā sastāvā Pasaules kausa sezonā atlikušajos posmos Ziemeļamerikā. LBF pat vērsās pie sabiedrības ar lūgumu ziedot, tiesa, nezaudējot pārliecību, ka sportisti Ziemeļamerikā startēs.

Biatlonistus vēl gaida ļoti svarīgas sacensības, jo, sezonu Nāciju kopvērtējumā noslēdzot 17 labāko valstu vidū, nākamās sezonas sākumā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē varēs startēt pa četriem sportistiem. Tas savukārt palielinās Latvijas sportistu izredzes kvalificēties 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm. Lai sasniegtu sezonas mērķi, Latvijas biatlonistiem jākrāj punkti atlikušajos Pasaules kausa posmos.

LBF gan gluži vienkārši pietrūkst naudas – sportistu dalībai noslēdzošajos Pasaules kausa posmos ASV un Kanādā nepieciešami 60 000 eiro. Tādēļ federācija lūdza sabiedrības atbalstu, un līdz otrdienai tika saziedoti aptuveni 9500 eiro.

"Mēs šobrīd izmantojam visus iespējamos līdzekļus, variantus – uzrunājam sabiedrību, uzrunājam Latvijas Olimpisko komiteju, uzrunājam Izglītības uz zinātnes ministriju ar vienu mērķi tikai, – lai komanda varētu nostartēt visos posmos," pastāstīja LBF ģenerālsekretārs Juris Pīpkalējs.

Iztrūkums budžetā radies, jo pieaugušas dzīvošanas izmaksas līdzšinējos Pasaules kausa posmos, arī tēriņi par slēpju servisu bijuši lielāki, nekā gaidīts. Papildus LBF līdzekļus ieguldījusi jauniešu sporta attīstībā, un vienlaikus sponsoru atbalsts bijis mazāks, nekā sākotnēji plānots.

Neskaitot LOK finansējumu treneru darbam, LBF no valsts saņem aptuveni 26 000 eiro gadā.

"Es jums varu ļoti vienkārši pateikt. Tikko mums bija pasaules čempionāts un par dzīvošanu bija jāsamaksā 27 000 [eiro]. Tikai par dzīvošanu, neskaitot treneru darbu, servisa pakalpojumus," teica Pīpkalējs.

Ministru kabinets otrdien nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt IZM divus miljonus eiro, lai Basketbola savienība varētu Rīgā sarīkot Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Biatlonistiem nekāda papildu piešprice no valsts budžeta šobrīd gan netiek plānota.

"Tik ātra rīcība droši vien nevarēs sekot, jo tā došanās praktiski ir tūlīt," biatlona izredzes uz papildu finansēm startiem Ziemeļamerikā raksturoja IZM Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts. "Pārrunājot ar federācijas pārstāvjiem, izskatās, ka sportisti dosies un mēģinās rast finansējumu, lai nodrošinātu šo dalību. Visām federācijām visas vajadzības valsts nekad nevarēs nosegt. Tur ir darbs ar sponsoriem."

Biatlona federāciju var atbalstīt ikviens – informācija par ziedošanas iespējām atrodama LBF mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti