Rīta Panorāma

Saruna ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Filmas "Kāpa" otrā daļa uz ekrāniem iznāks 1. martā

Intervija ar Rastorgujeva treneri Intaru Berkuli

Treneris Berkulis: Tādu spītību un cīņassparu kā Rastorgujevam novēlētu ikvienam latvietim

Andrejs Rastorgujevs ceļā līdz sudraba medaļai pasaules čempionātā ir izgājis caur smagiem pārbaudījumiem, bet viņš visas grūtības pārvarējis ar tādu spītu un nepiekāpību, kas būtu paraugs ikvienam, pirmdien Latvijas Televīzijā teica biatlonista treneris Intars Berkulis. 

Rastorgujevs 18 mēnešus bija izslēgts no biatlona aprites un sacensībās atgriezās 2022. gada beigās, izcietis sodu par antidopinga noteikumu pārkāpumu, ko pats arvien uzskata par netaisnīgām sankcijām. Berkulis pastāstīja, ka soda laiks arī palīdzēja Andrejam izanalizēt savas kļūdas, jo Rastorgujevs jau iepriekš bija viens no ātrākajiem slēpošanā, bet līdz medaļai netika. Tomēr Andrejs spēja atgriezties ar labiem rezultātiem, tagad ir atradis biatlonā savu vietu un izcīnīja medaļu, uzsvēra treneris.

"Tā ir īpaša enerģija izturēt šo visu. Domāju, ka Andrejam[Rastorgujevam] ir ļoti īpašs raksturs, lai šo sasniegtu," sacīja Berkulis. "Tas cīņasspars un spītība Andrejam ir... Es novēlētu visiem latviešiem tādu spītību un cīņassparu."

Pēc svētdien pasaules čempionātā izcīnītās sudraba medaļas distancē ar kopīgu startu Rastorgujevs paskaidroja, ka ir sasniegts mazākais mērķis, tādējādi ļaujot noprast, ka viņa skats ir vērsts uz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Itālijā. Andrejs jau ir pierādījis, ka var būt medaļnieku vidū, tādēļ visiem jābūt pacietīgiem un, iespējams, Latvijai būs arī olimpiskā medaļa biatlonā, piebilda Berkulis. Treneris paskaidroja, ka olimpiskās sacensības risināsies Antholcā, kur Andrejs ir daudz trenējies un startējis sacensībās. 

Medaļotajai sezonai Rastorgujevs gatavojās ļoti īpaši un atbildīgi, turklāt svarīgs aspekts ir iekrātā pieredze, jo 35 gadu vecumā sportistam jau jārēķinās ar karjeras briedumu un nedrīkst vairs pieļaut kļūdas,

pastāstīja Berkulis. Ilgajos gados iekrātā pieredze olimpiskajās spēlēs, pasaules čempionātos un Pasaules kausa posmos kļuva par pamatu panākumam pasaules čempionātā.

"Viņš [Rastorgujevs] vasaru un rudeni strādāja ļoti nopietni, pat pārāk nopietni. Vienā posmā septembrī pat uzskatu, ka viņš pārtrenējās," uzsvēra treneris Berkulis. 

Pasaules čempionātā Andrejs jau pēc 20 kilometru individuālās distances bija pārliecināts, ka vajadzēja aizsniegties līdz medaļai, bet nācās samierināties ar iegūtu 4. vietu. Vēl pirms distances ar kopīgu startu Berkulis atgādinājis Andrejam, ka sacīkstes jāsāk mierīgi, tomēr

treneris milzu spriedzes dēļ pat neskatījās Rastorgujeva šaušanu stāvus.

Distancē trāpot visos 20 mērķos, Andrejs pārliecoši izcīnīja sudraba medaļu. 

Veiksmīgais starts sezonā galvenajās sacensībās Rastorgujevam ļaus justies gandarītam. Ar sezonas sākumu Andrejs bija neapmierināts, jo pēc 4. vietas Pasaules kausa pirmajā posmā Zviedrijā turpinājums bija sarežģīts. Līdz medaļām neizdevās aizsniegties arī Eiropas čempionātā. Psiholoģiskās sagatavotības uzlabošanai ar Andreju strādāja Norvēģijas treneris Pērs Olavs Treterūds, arī palīdzot Rastorgujevam izcīnīt medaļu pasaules čempionātā. 

Berkulis sagaida, ka Latvijas biatlonam būs nodrošināts nopietnāks attīstības pamats, lai nebūtu jāpaļaujas uz ziedojumiem un lai komanda ar pilnu sastāvu varētu startēt nākamajā sezonā, kad cīņa gaidāma arī par kvalificēšanos olimpiskajām spēlēm. 

Rastorgujevu un viņa komandas biedrus Latvijas izlasē pirmdien ap plkst. 17 lidostā "Rīga" sagaidīs atgriežamies mājās. Pasākuma tiešraidi varēs redzēt LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti