Dienas ziņas

Vēl varētu vienoties par PSKUS būvlaukuma pārņemšanu

Dienas ziņas

Justīnes slepkavības lietu nodod tiesai

Sagaidām biatlona vicečempionu Rastorgujevu

Ģimenes apskāvieni, rozes un urravas: Biatlona medaļnieku Rastorgujevu sagaida mājās

Pasaules čempionātu vēsturē Latvijas biatlonam pirmo sudraba medaļu izcīnījušo Andreju Rastorgujevu pirmdien sagaidīja mājās, sveicējiem pulcējoties lidostā "Rīga". Andreja ģimene priecājās viņu satikt pēc vairāku mēnešu prombūtnes, bet draugi, cīņubiedri un dažādu organizāciju pārstāvji spieda vicečempionam roku un pateicās par dāvātajām emocijām. 

Lidostā sveicēju rokās bija gan ziedi un apsveikuma plakāti, gan Rastorgujeva dzimtās Alūksnes karogi. Sagaidītāju vidū pulcējās Andreja ģimenes locekļi, kas pirmie apskāva mājās ilgi gaidīto pasaules vicečempionu, kā arī mediju pārstāvji. 

Izcīnīto sudraba medaļu Andrejs fotogrāfiem atrādīja kopā ar meitiņu Nikolu. Pēc ģimenes foto kopā ar dzīvesbiedri Nadeždu un Nikolu sveicēju rindā stājās Andreja draugi, Latvijas Biatlona federācijas vadība un Alūksnes pašvaldības pārstāvji, kā arī sportista atbalstītāji. 

Rastorgujevs neslēpa, ka sajūtas ir fantastiskas, lai arī emocijas sportistam paliek dziļāk sevī, vairāk fokusējoties uz veicamo darbu. 

Andrejs karjeras brieduma gados sevi uzskata par krietni noturīgāku sportistu, kas ir pastāvīgi koncentrējies un zina, ko dara. Biatlonists uzsvēra, ka trasē viņam ir jācīnās pašam ar sevi, jo citu pretinieku nav. Ar izcīnīto medaļu Andreju apsveikušas daudzas lielās biatlona nācijas, lai arī ne visi sāncenši.

Lidostā "Rīga" sagaida Andreju Rastorgujevu

No savām sudraba sacīkstēm Andrejs maz ko atceras, jo cenšas koncentrēties šodienai un izmantotu tās sniegtās iespējas. Sportists uzsvēra, ka izcīnītā sudraba medaļa, kuras iztrūkums bija jūtams pirms sezonas, ir tikai mazais mērķis. Par savu lielo mērķi Rastorgujevs atturējās daudz stāstīt, bet paskaidroja, ka kopīgiem spēkiem ar savu komandu virzās pareizajā virzienā. Andrejs uzsvēra milzīgo prieku nevis par paša paveikto, bet kopīgo darbu, jo viens nav karotājs arī biatlonā. 

Andrejs atgādināja, ka mājās atgriežas pēc divu mēnešu prombūtnes – līdz šim viss bija pakārtots pasaules čempionātam, bet tagad vicečempions vispirms pavadīs laiku ar ģimeni.

Pasaules čempionāta medaļnieks uzsvēra, ka sezona vēl nav beigusies un turpinājumā gaida trīs Pasaules kausa posmi. 

Alūksnes domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Sadovņikovs ("Latvijas attīstībai") intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka pilsētā par Rastorgujeva panākumu vien runā. "Tas bija kaut kas vienreizējs! Nu, vēl zeltu gribētos. Andrejam ļoti liels paldies par darbu, ko viņš ir ieguldījis," teica Sadovņikovs. 

Savukārt Andreja mamma Tatjana Rastorgujeva pastāstīja, ka dēls biatlonu par savu sporta veidu izvēlējās pats, lai gan iepriekš tika vests gan uz mākslas skolu, gan džudo nodarbībām. Andreja medaļotais starts pasaules čempionātā raisījis ģimenē daudz emociju gan mammai Tatjanai, kam dēla pēdējās šaušanas brīdī sirds gluži vai pamirusi, gan meitai Nikolai, kura ļoti priecājusies par tēta izvirzīšanos otrajā vietā, un uz sagaidīšanu lidostā ieradās ar sagatavotu dāvaniņu. 

Par iedvesmu un nepadošanās garu Andreju uzteica Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietas izpildītājs Juris Zīvarts. Sveicēju vidū bija arī Andreja pirmais treneris Sergejs Sverčkovs. 

Andreja Rastorgujeva sagaidīšana lidostā "Rīga" 

Rastorgujevs svētdien Čehijā kļuva par pasaules vicečempionu – viņš izcīnīja sudraba godalgu 15 kilometru distancē ar kopīgu startu.

Līdz Rastorgujeva panākumam Latvijai lielākais panākums biatlona pasaules čempionātos bija pašreizējā trenera Ilmāra Briča nopelnītā bronza 2001. un 2005. gadā.

Kopā ar Rastorgujevu no gandrīz divas nedēļas ilgušā pasaules čempionāta atgriežas arī citi Latvijas biatlonisti un izlases personāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti