Latvijas biatlonisti pēc Rastorgujeva pakaļdzīšanās 16. vietā pasaules čempionāta stafetē. Galvenie notikumi

Andrejs Rastorgujevs sestdien Čehijā pēdējā posmā pacēla Latvijas vīriešu biatlona kvartetu uz 16. vietu pasaules čempionātā 4x7,5 kilometru stafetē. 

Pirmo reizi par pasaules čempioniem stafetē kļuva zviedri, zelta medaļas nopelnot Viktoram Brandam, Jesperam Nelinam, Martinam Ponsilomam un Sebastianam Samuelsonam. Vēl pēdējā posma vidū teju drošā vadībā bijušie norvēģi atpalika 11,8 sekundes un samierinājās ar sudrabu, jo Vetle Sjostads Kristiansens pēc pēdējās šaušanas slēpoja trīs no komandas četriem soda apļiem. Bronzu nopelnīja vēl sekundi lēnākie franči, kuri mēroja trīs soda apļus. 

Posmu veikšanas secībā Latviju pārstāvēja Renārs Birkentāls, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks un Andrejs Rastorgujevs. Birkentāls savu posmu veica 16. vietā, Mise otro posmu noslēdza vienu pozīciju zemāk, bet Mise slēpoja divus soda apļus un stafeti Rastorgujevam nodeva 22. pozīcijā. 

Pirmā šaušana ar Latvijas dalību 

Birkentāls pirmajā šautuvē visus mērķus aizvēra ar piecām lodēm un sacīkstes turpināja 12. vietā.

Otrā šaušana ar Latvijas dalību 

Vairāk līdzjutējiem bija jāpanervozē Renāra otrajā šaušanā, tomēr ar trim papildu patronām viņam pietika, lai nebūtu jādodas soda aplī. Ilgāka šaušana Birkentālu gan atvirzīja uz 19. vietu.

Saruna ar Renāru Birkentālu 

Birkentāls pēc sava posma intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka izdevās labs pirmais aplis, bet šaušanā stāvus vēlāk  patraucēja kāju trīcēšana. Taču Renārs trasē juties labāk nekā iepriekšējās sacensību dienās.  

Trešā šaušana ar Latvijas dalību 

Mise stafeti pārņēma 16. pozīcijā un šaušanā guļus trāpīja piecos mērķos ar piecām lodēm, pakāpjoties uz 14. vietu.

Ceturtā šaušana ar Latvijas dalību 

Turpretim, šaujot stāvus, Edgars lika lietā visas trīs papildu patronas, taču līdz soda apļa mērošanai nenonāca, lai arī atkrita uz 19. vietu. Līdz stafetes maiņai Mise spēja pakāpties līdz 17. pozīcijai. Stafetes pusceļā vadībā turējās norvēģi. 

Saruna ar Edgaru Misi 

Mise pēc sava posma finiša intervijā Latvijas Televīzijā priecājās par guļus izdevušos šaušanu un atzina, ka stāvus īsti labi šaušana neizdevās. Edgars uzteica tehnisko komandu par ļoti labi sagatavotām slēpēm, kas kopā ar labu pašsajūtu ļāva pēdējā aplī sasniegt labu ātrumu. 

Līderu piektā šaušana 

Patrijukam pirmajā ugunslīnijā šaušana ievilkās garumā trīs papildu patronu dēļ, toties viņš iztika bez soda apļiem, lai arī atkāpās uz 18. pozīciju. Līderpozīcijās nostiprinājās Norvēģija. 

Līderu sestā šaušana 

Savukārt šaušana stāvus Patrijukam beidzās ar diviem neskartiem mērķiem, tādēļ bija jāmēro soda apļi, kas viņu atvirzīja uz 22. vietu. Norvēģi pārsvaru pār tuvāko konkurenti Zviedriju līdz stafetes maiņai pieaudzēja līdz pus minūtei. 

Patrijuks paspēja nodot stafeti Rastorgujevam 22. vietā, tikko noturoties priekšā piecas minūtes ātrākajiem līderiem, izvairoties no apsteigšanas par apli.

Līderu septītā šaušana 

Tikmēr Vetle Sjostads Kristiansens priekšpēdējā ugunslīnijā nostiprināja norvēģu līderpozīcijas, pārsvaru pār zviedriem pieaudzējot līdz minūtei. Rastorgujevs ātri sašāva visus piecus mērķus un pakāpās uz 21. vietu. 

Līderu astotā šaušana 

Cerības uz zeltu norvēģiem izgaisa pēdējā šautuvē, kur Kristiansens nopelnīja trīs soda apļus. Rasturgujevs lika lietā divas papildu patronas un tika augstāk uz 17. vietu. Finišā latvieši no uzvarētājiem atpalika četras minūtes un 49,3 sekundes.

Saruna ar Valdi Bērziņu 

Latvijas izlases treneris Valdis Bērziņš pirms komandas starta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēku izvietojums stafetē varētu būt saistīts ar Rastorgujevam gaidāmo startu arī svētdien, taču tas nemaina uzdevumu visiem pēc iespējas mazāk kļūdīties. Bērziņš atturējās kādai komandai atvēlēt drošu favorītu lomu, jo biatlona stafetē var notikt neprognozējamas lietas.

Startēja 24 valstu komandas.

Iepriekš sestdien stafetē sievietēm Latvijas biatlonistes gan tika apsteigtas par apli, tomēr sasniedza 15. vietu, kas ir komandai augstākais sasniegums dāmu stafetē pasaules čempionātos. 

Pasaules čempionāts Novemesto noslēgsies svētdien, kad pēdējās medaļas vīrieši un sievietes sadalīs distancēs ar kopīgu startu. Dalības tiesības čempionāta noslēdzošajās sacīkstēs ir nodrošinājis gan Andrejs Rastorgujevs, gan Baiba Bendika. 

Pēc pasaules čempionāta ar trijiem posmiem martā vēl turpināsies Pasaules kausa sezona, kas noslēgsies Ziemeļamerikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti