Latvijas biatlonistes sasniedz pasaules čempionātos labāko rezultātu sieviešu stafetē. Spilgtākie mirkļi

Latvijas sieviešu biatlona kvartets sestdien Čehijā netika līdz finišam pasaules čempionātā 4x6 kilometru stafetē un ieguva 15. vietu. Līdzšinējos pasaules čempionātos Latvijai sieviešu stafetē ne reizi nebija izdevies tikt augstāk par vietu otrā desmita pašās beigās. 

Uzvarēja francūzietes Lū Žanmono, Sofija Šavo, Žistīne Brezā-Bušē un Žilī Simona - čempionēm tikt pie zelta medaļām neliedza arī divi slēpoti soda apļi. Par sudraba medaļniecēm kļuva 38,3 sekundes lēnākās Zviedrijas biatlonistes, kuras piebremzēja viens soda aplis, bet bronzu nopelnīja Vācijas kvartets minūti un 14,2 sekundes aiz uzvarētājām. Ceturto vietu sasniedza igaunietes, kas daļu distances bija līderes. 

Latviju posmu veikšanas secībā pārstāvēja Sanita Buliņa, Baiba Bendika un Annija Keita Sabule, kā arī Sandra Buliņa, kuru līderes pēdējā posmā apsteidza par apli.

Pirmā šaušana ar Latvijas dalību 

Pēc slimošanas startējot pasaules čempionātā pirmajās sacensībās, Sanitai pirmajā šaušanā guļus bija nepieciešamas divas papildu patronas, un trasē viņa atgriezās 19. pozīcijā.

Otrā šaušana ar Latvijas dalību 

Turpretim šaujot stāvus, Sanita nekļūdījās ne reizi un pakāpās uz 14. vietu, ko noturēja arī līdz sava posma beigām. 

Saruna ar Sanitu Buliņu 

Sanita pēc sava posma intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka bažījās par iespējamu sliktāku formu slimošanas dēļ, taču sportiste trasē jutusies labi, un priecājās par teicamo šaušanu stāvus. 

Trešā šaušana ar Latvijas dalību 

Bendika līdz savai pirmajai šaušanai paspēja pakāpties uz 12. vietu, bet ugunslīnijā lika lietā divas rezerves patronas, kas neliedza noturēties labāko ducī. Tobrīd vadību stafetē pārņēma igaunietes.

Līderu ceturtā šaušana

Šaujot stāvus, Bendika izmantoja divas papildu patronas un saglabāja 12. vietu.

Saruna ar Baibu Bendiku 

Bendika pēc sava posma pastāstīja, ka Igaunijas panākumi viņu nepārsteidz, tomēr piebilda, ka ziemeļu kaimiņu atrašanās līderpozīcijā trešajā posmā ir iespaidīgs panākums. Baiba atzina, ka pašai čempionāta gaitā ir iekrājies nogurums, tomēr viņa nešaubās, ka pēc masāžas būs gatava startam arī svētdien. 

Līderu piektā šaušana 

Stafeti pārņemot Sabulei, latvietes ieņēma 11. vietu, turpretim igaunietes arvien bija līderes ar pusotras minūtes pārsvaru pār Latviju. Šaušanā guļus Sabule lika lietā vienu papildu patronu un distanci turpināja 12. vietā.

Līderu sestā šaušana 

Arī šaušanā stāvus Sabulei visu mērķu aizvēršanai vajadzēja sešas lodes, un trasē viņa atgriezās 13. vietā. Vadību pārņēma Francija, bet igaunietes turējās trešajā pozīcijā. 

Līderu septītā šaušana 

Sandra Buliņa pēdējo posmu sāka 13. pozīcijā jau vairāk nekā četras minūtes aiz līderes Francijas. Tomēr jau savā pirmajā šaušanā viņai palika divi neskarti mērķi, un tobrīd līderes Sandru jau apsteidza par apli.

Līderu astotā šaušana 

Pēc pēdējās šaušanas drošā vadībā arvien turējās Francija. 

Saruna ar Ilmāru Brici 

Treneris Ilmārs Bricis pirms starta intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka visas sportistes ir gatavas startam, un katrai jācenšas paveikt savu maksimumu.

Startēja 21 valsts komanda.

Pasaules čempionātā Novemesto vēlāk sestdien risināsies vīriešu stafete, bet pēdējās medaļas sadalīs svētdien distancēs ar kopīgu startu, kur dalības tiesības ir nodrošinājis gan Andrejs Rastorgujevs, gan Baiba Bendika. 

Pēc pasaules čempionāta ar trijiem posmiem martā vēl turpināsies Pasaules kausa sezona, kas noslēgsies Ziemeļamerikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti