Biatlona federācija pateicas ziedotājiem, par komandas startu Ziemeļamerikā nešaubās

Pēc ziedotāju atsaucības Latvijas Biatlona federācija (LBF) nešaubās par iespēju labākajiem sportistiem Ziemeļamerikā startēt Pasaules kausa sezonas pēdējos posmos, lai gan pašlaik ir savākta tikai neliela nepieciešamo finanšu daļa, ceturtdien Latvijas Radio pastāstīja LBF ģenerālsekretārs Juris Pīpkalējs.

LBF jau iepriekš rēķinājās, ka gada sākumā valsts finansējuma vēl nebūs, turklāt rocība jebkurā gadījumā būs par īsu, lai nodrošinātu komandas dalību martā Pasaules kausa posmos ASV un Kanādā. Federācijas valde nolēma lūgt ziedojumus, jo izmaksas kāpina arī tas, ka sportistiem Ziemeļamerikas posmos nepieciešama servisa personāla aprūpe, lai varētu cīnīties par augstiem rezultātiem.

Latvijas Biatlona federācija vāc ziedojumus dalībai Pasaules kausa posmos Ziemeļamerikā
00:00 / 06:45
Lejuplādēt

Uzturēšanās izmaksas Ziemeļamerikā neatšķiras no citiem Pasaules kausa posmiem, bet aviobiļetēm vien nepieciešami 35 000 eiro transatlantiskajiem lidojumiem, plus vēl vietējam lidojumam no ASV pilsētas Soltleiksitijas uz nākamo sacensību norises vietu Kanādā.

Trijās dienās kopš līdzekļu vākšanas izsludināšanas LBF ziedojumos saņēma nepilnus piecus tūkstošus eiro. Dalībai Ziemeļamerikas posmos nepieciešami 60 000 eiro, bet laiks finanšu vākšanai vēl ir līdz 4. martam. 

"Komanda brauks uz Ameriku, vienkārši mēs meklējam biatlona fanu palīdzību, lai mēs veiksmīgi aizbrauktu un atgrieztos," teica Pīpkalējs. 

Dalība visos Pasaules kausa posmos Latvijas biatlonistiem ir svarīga, lai uzlabotu izredzes lielākā skaitā startēt 2026. gada ziemas olimpiskajās spēlēs.

Šosezon iekļūstot 17 labāko valstu vidū Nāciju rangā, nākamo pirmsolimpisko sezonu Latvija varēs Pasaules kausa apritē sākt ar četriem sportistiem, kas paver labākas iespējas krāt punktus Nāciju ieskaitē, kur iegūtās vietas nosaka valstij olimpisko ceļazīmju skaitu. 

Latvijas sporta federācijās pieņemas spēkā neapmierinātība ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darbu, jo sporta organizācijas joprojām nav saņēmušas valsts finansējumu 2024. gadam. IZM sola, ka valsts finansējumu sporta federācijas varētu saņemt līdz februāra beigām. Vairākas federācijas arī nav apmierinātas ar jaunajiem prioritāro sporta veidu kritērijiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti