Bendika un Rastorgujevs izcīna Latvijai 8. vietu jauktajā 1+1 stafetē. Nozīmīgākie mirkļi

Latvijas biatlona izlases līderi Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika ceturtdien pasaules čempionātā Čehijā izcīnīja 8. vietu jauktajā 1+1 stafetē. Nekad iepriekš 1+1 stafetē pasaules čempionātos Latvija tik augstu nebija tikusi, tiesa, sacensību sākums Andrejam, slēpojot drūzmā, neizvērtās veiksmīgs.

Uzvarēja Francijas duets Lū Žanmono un Kentēns Fijons-Maijē, par 24,6 sekundēm apsteidzot sudraba medaļas ieguvušo Itālijas pāri Lizu Vitoci un Tomaso Džakomelu. Bronzas laureāti norvēģi Ingrida Lanmarka Tandrevolda un Johaness Tinjess Bē nopelnīja bronzu 27,4 sekundes aiz čempioniem, lai gan slēpoja vienu soda apli.

Lieliskas sacīkstes šaušanā izdevās Rastorgujevam, ne reizi nekļūdoties, un bez soda apļiem iztika arī Bendika, izmantojot sešas papildu patronas. Ne tik labi Rastorgujevam veicās slēpošanas trasē, kur viņš uzreiz pēc starta drūzmā pakrita, taču ātri vien panāca lielo grupu, kur gadījās vēl viens klupiens.

Saruna ar Andreju Rastorgujevu 

Rastorgujevs pēc sacensībām intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka krišana un klupšana pirmajā aplī nospēlēja ļoti lielu lomu, jo tas maksāja apmēram pusminūti laika. Andrejs pastāstīja, ka šoreiz šāva ātrāk, nekā ierasti, jo ar tik lielu atpalicību nebija citu variantu saglabāt cerības uz augstu vietu. Viņš arī uzteica Bendiku, jo uz augstu vietu komanda varēja cerēt, tikai iztiekot bez soda apļiem.

"Pirmo reizi paklupu aiz francūža nūjas, otro reizi nokritu un trešo reizi kalnā nokritu, arī pret cita nūju [aizķēros]. Tā ka pirmais aplis galīgi aizgāja ne tā, kā vajadzētu," atzina Rastorgujevs. "Gāju maksimāli, ko varēju izdarīt, jo ar tādu atpalicību pašā sākumā... Tas ir ļoti daudz, un tur jau nebija variantu. Bija jāizšauj."

Savukārt Bendika atzina, ka rezultāts varbūt nav tik labs, kā varētu vēlēties, tomēr 8. vieta tik spraigās sacīkstēs daudzu medaļu pretendentu konkurencē nebūt nav slikts sasniegums.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana pirmajā posmā 

Pirmo šaušanu Andrejs sāka mazliet vēlāk nekā līderi, taču ātri trāpīja visos mērķos un trasē devās 12. vietā.

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana pirmajā posmā 

Arī otrajā ugunslīnijā Andrejs nekļūdījās ne reizi un pakāpās uz 11. vietu, kurā stafeti pārņēma Bendika. Latvijas duets no līderes Francijas tobrīd atpalika 21,2 sekundes.

Baibas Bendikas pirmā šaušana otrajā posmā 

Ne tik labi savā pirmajā šaušanā veicās Bendikai, kura visus mērķus gan aizvēra, bet izmantojot visas trīs papildu patronas, atkāpjoties uz 14. pozīciju.

Baibas Bendikas otrā šaušana otrajā posmā 

Ceturtajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Baibai pietika ar vienu rezerves patronu un viņa stafeti Andrejam nodeva 15. pozīcijā jau vairāk nekā minūti aiz līderes Francijas.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana trešajā posmā 

Rastorgujevs arī savā otrajā posmā guļus šāva perfekti un pakāpās uz 11. vietu. 

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana trešajā posmā 

Vēlreiz ideālas šaušanas prasmes Andrejs atrādīja savā pēdējā šaušanā un stafetes maiņā pacēla Latvijas duetu uz 10. pozīciju. Vadību pārņēmusī Norvēģija latviešus tobrīd apsteidza par minūti un 7,1 sekundi.

Baibas Bendikas pirmā šaušana ceturtajā posmā 

Bendika priekšpēdējā ugunslīnijā lika lietā divas papildu patronas un saglabāja 10. vietu. 

Baibas Bendikas otrā šaušana ceturtajā posmā  

Pēdējā šaušanā Baiba bez kavēšanās trāpīja visos mērķos un trasē atgriezās devītā.

Baiba Bendika finišē

Līdz finišam Bendika ar ātru soli slēpošanā pakāpās uz astoto pozīciju. No uzvarētājiem Latvijas duets atpalika minūti un 10,9 sekundes.

Viens no Latvijas izlases treneriem Ilmārs Bricis pēc sacensībām arī atzina, ka Rastorgujeva kritieni liedza pacīnīties, iespējams, par 4. vietu, tomēr tādi aprēķini ir ļoti nosacīti, jo arī citām komandām bija dažādi pavērsieni.

Saruna ar Ilmāru Brici

Pērnajā sezonā Rastorgujevs un Bendika 1+1 disciplīnā Čehijā izcīnīja 3. vietu Pasaules kausa posmā, kas Latvijas biatlonā ir augstākais panākums stafetēs. Savukārt šajā pasaules čempionātā Rastorgujevs aizsniedzās līdz 4. vietai individuālajā distancē, bet Bendika bija piektā sprintā.

Pasaules čempionātā Nove Mesto sestdien vēl risināsies klasiskās stafetes vīriešiem un sievietēm, bet pēdējās medaļas sadalīs svētdien distancēs ar kopīgu startu, kur dalības tiesības ir nodrošinājis gan Rastorgujevs, gan Bendika. 

Pēc pasaules čempionāta ar trijiem posmiem martā vēl turpināsies Pasaules kausa sezona, kas noslēgsies Ziemeļamerikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti