Sporta ziņas

Latvijas sieviešu hokeja izlase aizvadījusi divas pārbaudes spēles pret "Through Genrations". Līga Miljone

Sporta ziņas

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēle "Latvijas Universitāte" - BK "Liepāja"

Pasaules čempionāts biatlonā 15 km sievietēm

Kļūdu birums šaušanā Bendikai liedz augstu vietu pasaules čempionātā individuālajā distancē

Latvijas sieviešu biatlona izlases līdere Baiba Bendika otrdien Čehijā pieļāva astoņas kļūdas šaušanā un pasaules čempionātā 15 kilometru individuālajā distancē netika augstāk par 67. vietu.

(papildināts ar Baibas Bendikas teikto)
Pirmo pasaules čempiones zeltu individuālajā distancē izcīnīja itāliete Liza Vitoci ar rezultātu 40 minūtes un 2,9 sekundes. Vāciete Janīna Hetiha-Valca atpalika 20,5 sekundes un nopelnīja sudrabu, savukārt bronzas godalgu ieguva Žilī Simona 29,6 sekundes aiz uzvarētājas, lai gan Francijas biatloniste iekrāja vienu soda minūti. Vitoci un Hetiha-Valca šāva bez kļūdām. 

Bendika slēpošanā bija viena no visātrākajām, tomēr finišā uzvarētājai zaudēja septiņas minūtes un 46,2 sekundes. 

Sandra Buliņa ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 69. vietu, bet Annija Keita Sabule nesašāva trīs mērķus un sacensības noslēdza 73. vietā 92 dalībnieču konkurencē.

Pirmajā šautuvē guļus Bendika netrāpīja vienā mērķī un nopelnīja vienu soda minūti. Cerības uz augstu vietu Baibai izdzisa otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus un atstājot neskartus četrus mērķus. Likstas šaušanā Baibai turpinājās arī trešajā šautuvē, tiekot pie divām soda minūtēm. Vēl viena kļūda pēdējā ugunslīnijā nozīmēja, ka Bendikas rezultātā astoņas minūtes bija soda laiks. 

Bendika pēc sacensībām intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka trasē jutās fiziski jutās labi un viegli, bet rezultāts izpalika. Nevienu netrāpīto šāvienu Baiba nejuta, kā neceļos aizgājušu. 

"Laikam vienkārši nebija mana diena un vienkārši to ir jāpieņem un jāgatavojas nākamajiem startiem," teica Bendika. 

Latvijas biatlonistu sniegums individuālajā distancē sievietēm

Savukārt treneris Ilmārs Bricis sacīja, ka izšķiroša Baibai bija otrā šautuve ar četrām kļūdām, kur visas noklīdušās lodes bija tuvu mērķim, tomēr garām. "Likās, ka bija tīri laba šaušana, bet nebija," piebilda Bricis.

Bendika iepriekš sasniedza 5. vietu sprintā, kas ir labākais sasniegums Latvijas sieviešu biatlona vēsturē pasaules čempionātos, bet iedzīšanā viņa finišēja 11. vietā.

Pasaules čempionātā Novemesto sacensības klasiskajā distancē vīriešiem būs trešdien, jauktā 1+1 stafete notiks ceturtdien, klasiskās stafetes kungiem un dāmām risināsies sestdien, bet pēdējās medaļas sadalīs svētdien distancēs ar kopīgu startu. 

Pēc pasaules čempionāta ar trijiem posmiem martā vēl turpināsies Pasaules kausa sezona, kas noslēgsies Ziemeļamerikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti