Sporta ziņas

Latvijas sieviešu hokeja izlase aizvadījusi divas pārbaudes spēles pret "Through Genrations". Līga Miljone

Sporta ziņas

Šorttrekists Reinis Bērziņš turpina ārstēt traumu un ir spiests izlaist PK posmus

Latvijas biatloniste Baiba Bendika par aizvasīto PK posmu Novo Mesto Čehijā

Biatloniste Bendika: Slēpju gatavotāji pasaules čempionātā atraduši lielisku risinājumu

Pasaules čempionātā biatlonā nākamās sacensības būs otrdien, sievietēm startējot klasiskajā distancē. Latvijas izlasē līdz šim labākos rezultātus Čehijā sasniedza Baiba Bendika, kura neklātienes sarunā ar Latvijas Televīziju īpaši uzteica slēpju sagatavotājus, kas atraduši teicamu risinājumu slapjiem laikapstākļiem. 

Bendika līdzšinējās sacensībās parādīja ļoti labu sniegumu – 5. vieta sprintā un 11. vieta iedzīšanā. Sprintā Baiba bija gan ātra, gan labi šāva, pieļaujot tikai vienu kļūdu stāvus, kas palīdzēja viņai sasniegt Latvijas sieviešu biatlona vēsturē labāko rezultātu pasaules čempionātos.

Lieliskas slēpes Bendika nosauca par papildu bonusu, kas dzen uz priekšu. Svarīgu pienesumu augstvērtīgiem rezultātiem dod norvēģu slēpju gatavotāji, kas atraduši ļoti labu risinājumu slapjiem laikapstākļiem.

"Mums iepriekš tieši slapjš laiks varbūt bija nepateicīgāks, bet šoreiz servisam ir izdevies atrast superlabu variantu," pastāstīja Bendika.

Iedzīšanā Baibai šaušana nepadevās – pirmajās divās šautuvēs jau piecas kļūdas. Neskatoties uz to, finišā izcīnīta 11. vieta. Gan sprintā, gan iedzīšanā Bendikai bija septītais ātrākais slēpojums trasē. Sprintā pēdējā aplī Baiba pat bija otrā ātrākā, bet iedzīšanā noslēdzošajā aplī viņai trešais ātrākais slēpojums.

"Apstākļi trasē ir sarežģīti, un trase jau tā nav viegla. Ar slapjiem laikapstākļiem tas spēlē vēl lielāku lomu, un pēdējā aplī var iegūt ļoti daudz, ja esi pietiekami stiprs un neesi iztērējies pārāk daudz iepriekš," iespējas slēpošanas trasē raksturoja Bendika.

Pēc dienas atelpas Bendiku otrdien gaida starts 15 kilometru klasiskajā distancē ar četrām šaušanām. Baiba lēš, ka šoreiz precīzai šaušanai būs lielāks svars laba rezultāta sasniegšanai.

"Tur [klasiskajā distancē] ar slēpojuma ātrumu es tik daudz atgūt nevarēšu, tādēļ ir skaidrs, ka ir jāšauj labi un jāturpina braukt savu gonku. Domāju, ka fiziski visam vajadzētu būt kārtībā," sacīja Bendika.

Līdz pasaules čempionāta noslēgumam vēl atlikušas septiņas sacīkstes. Otrdien no Novemesto par aktualitātēm ziņos Latvijas Televīzijas komanda. Visas sacensības būs redzamas tiešraidē LTV7 un LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti