Biatlona izlases līderis Rastorgujevs: Psiholoģisku slogu sev varu radīt tikai pats

Andrejs Rastorgujevs arvien tiecas pēc pirmās uzvaras biatlona Pasaules kausā un iegulda lielu darbu dažādās jomās, lai kļūtu arvien labāks. Latvijas izlases līderis intervijā Latvijas Televīzijai paskaidroja, ka visaugstākos sasniegumus spēs gūt, kad būs tam atbilstoši sagatavojies, bet psiholoģisku spiedienu viņš varot radīt tikai sev pats, nevis apkārtējā vide vai kādi citi faktori. 

Nākamajā Pasaules kausa posmā, kas piektdien sāksies Austrijā, Rastorgujevs cer uz augstākiem rezultātiem, lai gan sezonas sākumā Zviedrijā viņā jau nodrošināja 4. vietu individuālajā distancē. Par vissvarīgāko biatlonā Rastorgujevs uzskata finiša protokolu, jo tas pasaka visu. Andrejs uzsver, ka ir jādzīvo tagadnē, nevis jāapcer nākotne. Pēc sezonas pirmā posma viņš vēl nejutās gatavs izcīnīt visaugstāko vietu, jo slimošanas seku dēļ jāuzlabo kondīcija, lai ķermenis spētu parādīt maksimumu. 

Gatavojoties sezonai, Rastorgujevs pievērsis lielu uzmanību šaušanai un psiholoģiskajai noturībai, kā arī nedaudz pamainīja slēpošanas tehniku, lai tā būtu efektīvāka ar lielāku ātrumu.

No apkārtējiem Andrejs neietekmējas – psiholoģisko slogu viņš nejūt nedz no medijiem un līdzjutējiem, ne arī kādām valsts sporta struktūrām. 

Par norisēm Latvijas izlasē Andrejs atturas spriest, jo lielākoties strādā individuāli un ar komandas biedriem galvenokārt satiekas tikai sacensībās, kur pārmij kādu vārdu. Rastorgujevs koncentrējas individuālam darbam, lai kļūtu arvien labāks. 

"Ļoti daudz jāstrādā patiešām visos aspektos – gan fiziski, mentāli, gan šaušanā, gan finansiāli un savas komandas uzturēšanā. Tajā pašā laikā jāvirzās uz priekšu," uzsvēra Rastorgujevs. "Man vienkārši sanāk ļoti maz laika vispār kaut kur citur iedziļināties. Ja es gribu joprojām būt augsta līmeņa sportists, man pilnvērtīgi jāpievēršas tikai tam, ko daru."

Andrejam nav iebildumu palīdzēt izlases biedriem ar padomu vai kopīgu padarbošanos, bet pašlaik viņš strādā viens un nesaskata, ka kāds būtu īpaši vēlējies pieslēgties, lai ko iemācītos. Izlases līderis uzsver, ka svarīgs ir ne tikai paveiktais darba apjoms, bet arī kvalitāte, tādēļ nav jēgas ko darīt tikai darīšanas dēļ.

Rastorgujevs uzskata, ka teorētiski karjerā būtu varējis vairākkārt tikt trijniekā un pat uzvarēt, bet tas nenotika tādēļ, ka sportists nebija tam gatavs.

"Kad es būšu tam gatavs, tad es arī to izdarīšu. Tik vienkārši," uzsvēra 35 gadus vecais biatlonists. 

Ir gan jānotic, gan jābūt gatavam īstajā brīdī, paskaidroja Andrejs. Ja neesi gatavs sašaut visus mērķus pēdējā šautuvē, tad tas arī neizdosies, turklāt pirmais un pēdējais šāviens ne ar ko neatšķiras – ir jābūt gatavam izdarīt piecus kvalitatīvus šāvienus.

Augstākajam rezultātam ir nepieciešama arī teicama fiziskā kondīcija, jo tā ietekmē šaušanu. Noslēdzošā šaušana vienmēr ir stāvus, un kļūdas ir ne tikai nepietiekami nokontrolēta šāviena dēļ, bet sava ietekme ir arī nogurumam nepietiekamas fiziskās kondīcijas dēļ, norādīja Rastorgujevs. 

Andreja ieskatā, Latvijai ar lielajām nācijām biatlonā nav iespējams salīdzināties, bet var pietuvoties līderiem atkarībā no budžeta iespējām. Viņš uzteica pirmajā posmā teicami nostrādājušo slēpju servisu, un arī ar informāciju trasē komandā viss bija teicamā kārtībā. 

Rastorgujevs jūtas gan savas valsts, gan biatlona patriots un cer, ka būs Latvijai biatlonisti, kas sasniegs augstvērtīgus rezultātus arī pēc tam, kad viņš beigs sportot. 

Pasaules kausa sezonas otrais posms piektdien Hohfilcenē, Austrijā, sāksies ar sprintu vīriešiem un sievietēm. Sestdien sacensības turpināsies iedzīšanas distancēs, bet svētdien risināsies klasiskās kungu un dāmu stafetes. Sacīkstes tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti