Sporta ziņas

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Slovēnijas fenomens sportā: ko Latvija no tā var mācīties?

Sporta ziņas

Baltijas līgas spēle volejbolā vīriešiem "RTU Robežsardze/Jūrmala" - "Barrus Võru VK "

Pasaules kauss biatlonā. Iedzīšana sievietēm un vīriešiem

Biatlonisti Rastorgujevs un Buliņa iedzīšanā Pasaules kausā finišē TOP30. Galvenie notikumi

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā sasniedza 29. vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, ar ko noslēdzās Pasaules kausa sezonas pirmais posms. Sievietēm ar karjerā labāko rezultātu iedzīšanā 30. vietā finišēja Sanita Buliņa.

Vīriešiem pirmais finišu sasniedza mājinieks Sebastians Samuelsons, par 5,1 sekundi apsteidzot otrās vietas ieguvēju Vācijas biatlonistu Filipu Navratu, kurš startēja līdera lomā. Trešais 7,2 sekundes aiz uzvarētāja finišēja Norvēģijas biatlonists Vetle Sjostads Kristiansens. Divas kļūdas pēdējā šaušanā pieļāvušo Rastorgujevu no Samuelsona šķīra trīs minūtes un 6,6 sekundes. 

Rastorgujevs pēc finiša intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka neizdarīja savu darbu, un vajadzēja saņemties pēdējā šautuvē, lai būtu labāks rezultāts. Saraustītā tempā aizvadītās sacīkstes Andrejam izvērtušās fiziski smagas, jo uz posmu Esterzundā ieradās pēc slimošanas un nejūtas labākajā kondīcijā maksimālā rezultāta sasniegšanai. Rastorgujevs cer atjaunot spēkus līdz nākamajam posmam, bet pašreizējā kondīcijā viņš jūtas paveicis maksimumu.

Saruna ar Andreju Rastorgujevu 

Samuelsonam uzvaru nespēja liegt pat trīs kļūdas šaušanā, Navrats slēpoja divus soda apļus, turpretim Kristiansens pieļāva vienu kļūdu četrās ugunslīnijās. 

Atbilstoši iepriekš sprintā sasniegtajiem rezultātiem, Rastorgujevs trasē devās 31. pozīcijā divas minūtes pēc līdera Navrata. Pēc rīkotāju aprēķiniem, startā Andreju no līdera šķīra 780 metri.

Pirmā šaušana iedzīšanas distancē vīriešiem

Navrats pirmo šaušanu aizvadīja perfekti un saglabāja līdera pozīciju. Arī Rastorgujevs guļus sašāva visus mērķus un pakāpās uz 23. vietu. 

Otrā šaušana iedzīšanas distancē vīriešiem

Arī otrajā šaušanā guļus Navrats bez kavēšanās visas lodes raidīja mērķī un palielināja pārsvaru pār tuvāko konkurentu norvēģi Tarjei Bē. Tāpat Rastorgujevs aizvēra visus mērķus un trasē atgriezās 25. pozīcijā. 

Līderu trešā šaušana iedzīšanas distancē vīriešiem 

Trešajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Navrats pieļāva vienu kļūdu, kas viņam gan neliedza arvien būt pirmajam. Perfektu šaušanu turpināja Rastorgujevs, pakāpjoties uz 22. vietu.

Līderu ceturtā šaušana iedzīšanas distancē vīriešiem 

Pēdējā šautuvē pa reizei kļūdījās gan Navrats, gan zviedrs Sebastians Samuelsons, kurš pārņēma vadību. Neveiksmīga pēdējā ugunslīnija bija Rastorgujevam ar diviem misēkļiem, kas viņam maksāja atkrišanu uz 28. pozīciju.

Finišē Andrejs Rastorgujevs

Līdz finišam Andrejs atkāpās vienu vienu pozīciju zemāk.

Iepriekš svētdien Buliņa sasniedza 30. vietu 10 kilometru iedzīšanas distancē, kas viņai ir karjerā labākais panākums Pasaules kausa līmenī.

Uzvarēja francūziete Lū Žanmono, kura startēja līderes pozīcijā un četrās šautuvēs ne reizi nekļūdījās. Otro un trešo vietu sadalīja Vācijas biatlonistes Franciska Preisa un Vanesa Foigta, abām pa reizei mērojot soda apli. Preisa no uzvarētājas atpalika 0,3 sekundes, savukārt Foigta bija vēl 18,2 sekundes lēnāka.

Buliņa četrās ugunslīnijās nesašāva trīs mērķus un finišā no uzvarētājas atpalika trīs minūtes un 58,4 sekundes. 

Saruna ar Sanitu Buliņu

Sanita pēc finiša intervijā Latvijas Televīzijā neslēpa, ka ir ļoti priecīga, lai gan cerēja stāvus sašaut visus mērķus. Tomēr arī trīs kļūdas šaušanā Buliņa uzskata par sev ļoti labu rezultātu. Īpaši gandarīta Sanita bija par šaušanu guļus, kas viņai mēdz sagādāt lielākus sarežģījumus, tomēr šoreiz guļus tikai viena lode neatrada mērķi. Buliņa pateicās trenerim Reinim Korsūnovam par padomu, kas palīdzēja piekoriģēt tēmēšanu. 

Distances sākumā Buliņa vairāk tiecās sēdēt astē un nelauzās uz priekšu, bet šautuvēs viņa centās neietekmēties no apkārtējā sportistēm. 

"Trešo reizi [Pasaules kausā] startēju iedzīšanā, bet pirmoreiz pakāpos uz augšu, nevis kritu uz leju," uzsvēra Buliņa. 

Sanita gan šaubās, vai tikpat labi izdosies startēt nākamajā posmā, jo sacīkstes būs augstāk virs jūras līmeņa un fiziski grūtākas. 

Atbilstoši iepriekš sprintā sasniegtajiem rezultātiem, Buliņa startēja ar 33. numuru vienu minūti un 44 sekundes aiz līderes francūzietes Lū Žanmono. Pēc rīkotāju aplēsēm, tas Sanitai ļāva startēt 572 metrus aiz Žanmono.

Pirmā šaušana iedzīšanas distancē sievietēm

Pirmajā šaušanā Sanitai palika neskarts viens mērķis, un trasē Latvijas sportiste atgriezās 36. pozīcijā, bet līdere arvien bija Žanmono. Sākotnēji Buliņai tiešsaistes rezultātos parādījās divas kļūdas, bet vēlāk viņas rezultāts šaušanā tika labots.

Līderu otrā šaušana iedzīšanas distancē sievietēm

Pēc otrās šaušanas guļus vadību pārņēma vāciete Franciska Preisa, savukārt Buliņa šoreiz aizvēra visus mērķus un pakāpās uz 30. vietu. 

Līderu trešā šaušana iedzīšanas distancē sievietēm

Trešajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Buliņa vienu reizi kļūdījās, rezultātu tabulā pat pakāpjoties uz 29. vietu. Pēc priekšpēdējās šaušanas par līderi kļuva norvēģiete Juni Arnekleiva, kam cieši sekoja Žanmono. 

Līderu ceturtā šaušana iedzīšanas distancē sievietēm

Līderu konkurencē Žanmono vienīgā šāva nekļūdīgi arī pēdējā šautuvē un pirmā devās trasē. Buliņai arī otrā šaušana stāvus pagarināja distanci par vienu soda apli un viņa cīņu turpināja 30. vietā.

Sprintā iespēju startēt iedzīšanā nopelnīja arī Baiba Bendika, tomēr viņa līdz gada beigām Pasaules kausa sacensībās vairs nepiedalīsies, jo divus mēnešus pēc dzemdībām treniņos vēl tikai atgūst labāko sportisko formu.

Buliņa trešo reizi karjerā Pasaules kausa sacensībās startēja iedzīšanā, un šajā distancē viņa iepriekš nebija tikusi pie ieskaites punktiem, ko saņem 40 ātrākās biatlonistes. Pasaules kausa līmenī Sanitai līdz šim labākais rezultāts bija 32. vieta sprintā 2020./2021. gada sezonā.

Jau nākamajā nedēļa Hohfilcenē, Austrijā, notiks Pasaules kausa sezonas otrais posms, kur pirmās sacīkstes paredzētas 8. decembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti