Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēle "VEF Rīga" - "Parnu Sadam". Intervija ar Kristeru Zoriku pēc spēles
Latvijas – Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" – "Prometey". Tiešraide

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēles "VEF Rīga" - "Parnu Sadam" epizodes

«VEF Rīga» pārliecinoši pieveic «Pärnu Sadam» basketbolistus Latvijas-Igaunijas līgā

Titula pašreizējie īpašnieki "VEF Rīga" sestdien mājās ar 85:41 pārliecinoši uzveica Igaunijas klubu "Pärnu Sadam" Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēlē.

Abu valstu čempionu duelī uzvarētājiem 18 punktus guva Glens Kozijs, kura rēķinā bija arī deviņas rezultatīvas piespēles, bet 13 punktus pievienoja Kristers Zoriks. "Pärnu Sadam" 11 punktus guva Roberts Valge.

Saruna ar Kristeru Zoriku

Zoriks pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda pāris nedēļas īpaši piestrādāja aizsardzības uzlabošanai, lai neļautu pretiniekiem noteikt toni spēlē.

Mājiniekiem veiksmīgā spēles sākumā no trīspunktu metienu līnijas trīsreiz trāpīja Glens Kozijs un "VEF Rīga" panāca 12:4. Efektīvi darbojoties aizsardzībā, laukuma saimnieki liedza Pērnavas klubam iespējas labiem metieniem un rezultatīvā pirmās ceturtdaļas noslēgumā bija vadībā jau ar 19 punktiem (29:10).

Turpinot spēlēt agresīvi, "VEF Rīga" itin viegli tika galā ar pretinieku aizsardzību, turpretim "Pärnu Sadam" spēlētājiem nekādi neizdevās atrast efektīvus uzbrukuma risinājumus ne no distances, nedz tuvāk grozam. Puslaika beigās mājinieku pārsvars jau sasniedza 26 punktus (43:17).

Saruna ar Albertu Putānu

Puslaikā sešus punktus "VEF Rīgai" guvušais Alberts Putāns pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā par veiksmīgā sākuma pamatu nosauca visu trenera norādījumu izpildīšanu, kā arī komandas agresīvo spēli. Putāns uzsvēra, ka otrais puslaiks jāsāk tikpat apņēmīgi, jo mačā nekas vēl nav beidzies.

Saruna ar Gati Jahoviču

Komandas teicamo darbību aizsardzībā intervijā Latvijas Televīzijā uzteica "VEF Rīga" prezidents Gatis Jahovičs. Viņš uzskata, ka pašlaik ir atrasts optimāls komandas sastāvs, bet sezonas sākumā vairākiem viesspēlētājiem nebija pareizā attieksme, tādēļ tika veiktas izmaiņas. Vairākiem jaunajiem pašmāju spēlētājiem iespējas tikt laukumā ierobežo traumas, un kluba medicīnas personāls cenšas noskaidrot, kas pie tā vainojams, lai problēmas novērstu, piebilda Jahovičs.

Pārtraukumā "Pärnu Sadam" gan neizdevās ko noderīgu izplānot, un spēku samērs laukumā pēc pārtraukuma nemainījās. "VEF Rīgai" dominējot gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, mājinieku pārsvars trešajā ceturtdaļā pieauga līdz 35 punktiem (67:32). Pēdējā ceturtdaļā radīt intrigu "Pärnu Sadam" nespēja.

Saruna ar Jevgēņiju Kosuškinu

"VEF Rīga" treneris Jevgēņijs Kosuškins pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka pretiniekos ir bīstami un pieredzējuši spēlētāji, kā arī zinošs viesu treneris. Kosuškins atzina, ka komandai galvenais mērķis būs izslēgšanas turnīrā, tādēļ nav tik būtiski, kur vietu "VEF Rīga" ieņems regulārajā sezonā.

Saruna ar Gertu Kulamē

Savukārt Pērnavas kluba galvenais treneris Gerts Kulamē atzina, ka viņa vadītajā komandā nav labākais brīdis, jo vairāki spēlētāji ir savainoti, kā arī tiek gaidīts papildinājums sastāva garajā galā. Pretinieks ir Latvijas spēcīgākā komanda, tādēļ vēl kāda papildus motivācija nav nepieciešama, uzsvēra Kulamē. Viņš sacīja, ka vissvarīgākais būs cīnīties par katru bumbu un parādīt pretsparu.

"VEF Rīga" ar 20 spēlēs gūtām 17 uzvarām turnīra tabulā atpaliek tikai no līdervienības "Prometey", savukārt septiņus panākumu 16 cīņās guvusī Pērnavas komanda turpina cīņu par iekļūšanu labāko astotniekā. Arī abu komandu sezonā pirmajā savstarpējā spēlē novembrī Pērnavā pārāki bija Latvijas čempioni (71:63).

Dienas pirmajā spēlē BK "Ogre" mājās ar 78:100 zaudēja Tallinas "Kalev/Cramo" basketbolistiem, savukārt BK "Liepāja" sestdien izbraukumā ar 58:84 atzina "TalTech" pārākumu. Neveiksmi cieta arī "Valmiera Glass/ViA", piekāpjoties "Prometey" basketbolistiem 75:104.

Regulārajā sezonā 16 komandas līgā izspēlē divus apļus, kam sekos ceturtdaļfināli un finālčetrinieka turnīrs.