Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

"Zemgale/LLU" treneri Ābolu vilina rampu gaismas augsta līmeņa hokejā

No Ukrainas ieradušies fani Rīgā atbalsta "Prometey" basketbolistus

Ukrainas basketbola līdzjutēji Rīgā atbalsta «Prometey» vienību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

"VEF Rīga" aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas–Igaunijas Basketbola līgā aizvadīja spēli pret Slobožanskas "Prometey" vienību, kurā cieta zaudējumu. Šajā spēlē emocijas sita augstu vilni, jo "Prometey" vienību bija ieradušies atbalstīt arī līdzjutēji no Ukrainas.

"Mēs atbraucām redzēt uzvaru! Neskatoties uz visu cieņu pret Baltiju un Rīgu. Esam atbraukuši uzvarēt," "Sporta studijai" atklāja "Prometey" līdzjutējs Vadims. Bet Oļegs papildināja, ka pēdējo trīs četru gadu laikā šie līdzjutēji, kas pieskandināja tribīnes Rīgā, apmeklējuši visas kluba spēles Ukrainā.

Karš ir skāris visus, arī līdzjutēju Tatjanu, kura pastāstīja: "Mans vīrs ir frontē astoņus mēnešus. Iepriekš viņš bija dienestā no 2014. līdz 2017. gadam." Bet tieši vīrs ir bijis tas, kurš pamudinājis Tatjanu doties uz Rīgu: "Tas ir ļoti, ļoti grūti, jo es vienmēr skatos savā telefonā, vai nezvana mans vīrs. Bet viņš ir ar mums, mēs vienmēr ar viņu kontaktējamies. Un viņš pats mums palūdza mazliet novērst uzmanību no kara un doties šurp."

Par līdzjutēju klātbūtni spēlē priecājās, protams, arī paši spēlētāji. "Pirmkārt, liels paldies faniem, kuri ieradās no Ukrainas, lai mūs atbalstītu. Viņi veica neticamu ceļojumu ar autobusu, ar lidmašīnu. Gribu pateikties arī, protams, Rīgai un basketbola klubam ''VEF'', kas mums deva patvērumu šai sezonai. Tas mums un Ukrainai kopumā nozīmē ļoti daudz," neslēpa spēlētājs Iļja Sidorovs.

Divējādas sajūtas arī Latvijas līdzjutējiem. "Kaut kas nebijis. Nav bijusi tāda spēle pret ukraiņiem, tāpēc emocionāli ir grūtāk," pastāstīja VEF līdzjutējs Ģirts. VEF fanu sektora fonā jau otro sezonu ir Ukrainas karogs. Fani ir kopā ar Ukrainu.

"Es uz Rīgas VEF spēlēm esmu bijis un visām "Prometey" spēlēm. Kad sākās karš, mēs uzreiz atbraucām šurp. Es mācos gan Ukrainas skolā, gan šeit latviešu skolā eju. Man ļoti patīk skatīties basketbolu," pastāstīja Savēlijs, kurš Latvijā gājis skatīties arī visas Ukrainas izlases spēles.

"Mēs visi zinām, kas šobrīd notiek Ukrainā. Tagad esam nedaudz nomierinājušies, cenšamies Ukrainā saviem cilvēkiem sniegt kaut kādas pozitīvas emocijas. Bet mēs esam ļoti, ļoti noraizējušies par to, kas notiek Ukrainā. Mēs ticam saviem karavīriem, mēs ticam visiem cilvēkiem, kuri palika Ukrainā un cīnās par mūsu neatkarību. Slava Ukrainai! Slava mūsu armijai!" norādīja Sidorovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti