Latvijas basketbolistes piekāpjas Senegālai un zaudē izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā

Latvijas sieviešu valstsvienība svētdien Tenerifē ar 69:70 saspringtā cīņā piekāpas Senegālas izlasi, zaudējot izredzes sasniegt Pasaules kausa izcīņas izslēgšanas turnīru. Lai turpinātu cīņu izslēgšanas turnīrā, Latvijas komandai bija jācer uz Ķīnas panākumu pār ASV un vēlāk pašām arī jāuzveic titulētās amerikānietes, bet ASV palika nepārspētas arī otrajā turnīra spēlē.

(papildināts ar ASV un Ķīnas spēles rezultātu)

Latvijas rindās rezultatīvākā bija Kristīne Vītola, kas sameta 14 punktus. Tikmēr vēl 13 punktus pievienoja Elīna Dikeulaka, savukārt pa ducim guva Kitija Laksa un Anete Šteinberga.

Latvijas izlasei šis bija otrais zaudējums divās spēlēs. Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē latvietes vien mača galotnē ar 61:64 piekāpās Ķīnas izlasei.

Otrajā D grupas mačā svētdien ASV ar 100:88 pārspēja Ķīnas spēlētājas.

Noslēdzošā grupas spēle mūsu spēlētājām pret ASV paredzēta otrdien.

Maču labāk iesāka 11 kārtējas Āfrikas čempiones, kas guva pirmos sešus punktus. Taču jau līdz pirmā nogriežņa beigām vadību bija izdevies pārņemt sarkanbaltajā tērptajām spēlētājām (19:15). Otro ceturtdaļu labāk aizvadīja senegālietes, kas deficītu sadeldēja līdz minimumam (29:28).

Arī trešā ceturtdaļa aizritēja kā pa kalniem, abām komandām regulāri mainoties vadības grožiem. Pēdējās ceturtdaļas ievadā Latvijas komandai izdevās pārsvaru palielināt līdz sešiem punktiem, taču jau pēc mirkļa desmit punktu izrāvienu veica senegālietes. Pēdējās minūtēs vadība mainījās atkārtoti, un tieši Latvijas komandai piederēja pēdējais vārds šajā mača, tomēr metiens lidoja grozam secen, atzīstot pretinieču pārākumu.

Katras grupas uzvarētājas automātiski iekļūst ceturtdaļfinālā, taču otrās un trešās vietas ieguvējas izslēgšanas turnīru sāks ar astotdaļfināla maču.

Pasaules kausa izcīņa Tenerifē risināsies līdz 30. septembrim.