Latvijas basketbolistes Pasaules kausa izcīņu noslēdz ar rezultatīvu zaudējumu ASV

Pasaules kausa finālturnīra debitantes Latvijas basketbolistes otrdien Spānijā ar 76:102 rezultatīvā duelī zaudēja galvenajām favorītēm amerikānietēm pēdējā grupas spēlē, liecina organizatoru informācija. Abu komandu turpmākais liktenis turnīrā bija skaidrs jau pirms mača - galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītās latvietes dosies mājup, bet ASV valstsvienība kā grupas uzvarētāja uzreiz tika ceturtdaļfinālā.

Ar 30 punktiem Latvijas valstsvienībā rezultatīvākā bija Anete Šteinberga, kura izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, bet pa 12 punktiem nodrošināja Kristīne Vītola un Kitija Laksa.

Vītola vēl izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un sešreiz rezultatīvi piespēlēja. ASV izlasē ar 18 punktiem izcēlās Tina Čārlza. Izšķirošu pārsvaru amerikānietes iekrāja trešās ceturtdaļas beigās, panākot 28 punktu vadību.

Amerikānietes ātra tempa spēlē uzbruka ar augstāku metienu precizitāti un labāk darbojās cīņā pie groza, kas viņām palīdzēja pirmajā ceturtdaļā pamazām audzēt pārsvaru un pārtraukumā doties ar deviņu punktu vadību (28:19). Saņemot lielāku ieguldījumu no rezervistēm, ASV spēlētājas otrajā ceturksnī pieaudzēja pārsvaru līdz 15 punktiem, tomēr Latvijas basketbolistes nenolaida rokas un puslaika izskaņā rezultāta starpība sadila līdz 10 punktiem (42:52).

ASV izlases spēlētājas emocijas netaupīja trešās ceturtdaļas vidū, kad latvietes spēja saasināt cīņu un pietuvojās līdz 11 punktu deficītam (50:61). Tomēr amerikānietes veiksmīgi īstenoja spiedienu uz groza apakšu, guva 17 punktus pēc kārtas un līdz pēdējam pārtraukumam jau izšķīra mača iznākumu. Trešajā ceturksnī Latvijas izlase palika bez piezīmju normu sakrājušās Aijas Brumermanes.

Šteinbergas trīspunktu metienu sērija palīdzēja latvietēm ceturtās ceturtdaļas sākumā samazināt rezultāta starpību, bet iespēju izglābties mačā vairs nebija.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās spēlēs Latvijas izlase zaudēja Ķīnai un Senegālai, līdz ar to jau pirms tikšanās ar amerikānietēm šķiroties no izredzēm iekļūt izslēgšanas turnīrā. Grupā latvietes palika pēdējās 4.vietā, savukārt Ķīnas un Senegālas izlašu spēlē par otro pozīciju ar 75:66 pārāka bija Āzijas komanda.

Pasaules kausa finālturnīrā startēja četrās grupās sadalītas 16 valstsvienības. Grupu uzvarētājas uzreiz nonāks ceturtdaļfinālā, otro un trešo vietu ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet pārējām četrām komandām jādodas mājās. Trofejas ieguvējas Tenerifē kļūs zināmas 30.septembrī.