Basketbola valstsvienība pārbaudes spēlē uzveic arī slovēņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien ''Arēnā Rīga'' izcīnīja otro uzvaru pirmajās divās pārbaudes spēlēs, gatavojoties Eiropas čempionātam, ar 72:66 pārspējot Slovēnijas valstsvienību.

Latvijas izlase uzvarēja abās triju komandu turnīra spēlēs. Piektdien Latvija ar 84:82 uzvarēja Poliju. Vienu panākumu Rīgā guva Slovēnija, kas sestdien ar 98:97 pagarinājumā uzvarēja Poliju. Svētdienas mačā Latvija sāka sparīgi, pirmajā puslaikā iegūstot 15 punktu pārsvaru, taču pretinieki vēlāk iespēlējās. Pirmo puslaiku Latvijas izlase noslēdza 39:32 savā labā, bet pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts bija 55:51.

Rezultatīvākais ar 19 punktiem pret slovēņiem bija Žanis Peiners, bet 16 punktus guva Dairis Bertāns. Slovēnijas komandā 14 punktus guva Zorans Dragičs.

Svētdienas spēlē laukumā devās tie, kas nespēlēja piektdien pret Poliju - Peiners Kaspars Vecvagars, Haralds Kārlis, Ričmonds Vilde un Dāvis Rozītis. Izlases debitants Rozītis pēc mača pastāstīja, ka ir iejuties komandā un rādīja laukumā to, ko treneri no viņa gaida.

Spēles pirmajā puslaikā savainojumu guva Andrejs Šeļakovs, kuram bija paredzēts dot ilgāku spēles laiku. Savainots ir arī Ingus Jakovičs. Pret Slovēniju nespēlēja Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Kristaps Janičenoks, Rolands Freimanis un Kaspars Bērziņš.

Iepriekš Bagatskis solīja pēc pārbaudes spēlēm pret Poliju un Slovēniju samazināt kandidātu skaitu no 17 līdz 14 atsijājot trīs spēlētājus.

Pēc turnīra Rīgā, no 14. līdz 16. augustam Latvijas izlase spēlēs pārbaudes turnīrā Tbilisi, kur tiksies ar Gruziju, Itāliju un Igauniju, savukārt no 21.līdz 23. augustam valstsvienība piedalīsies Superkausa izcīņā Hamburgā, kur spēlēs pret Vāciju, Turciju un Poliju.

Pārbaudes spēļu ciklu Latvijas izlase noslēgs 29.augustā Rīgā ar maču pret Maķedoniju.

2015.gada EČ finālturnīra grupu turnīrā Latvijas valstsvienība spēļu secībā sacentīsies ar Beļģijas (5.septembrī), Lietuvas (6.), Čehijas (7.), Ukrainas (9.) un Igaunijas (10.) komandām. Visu spēļu sākums "Arēnā Rīga" plkst.18.30.

Grupas četras labākās komandas turpinās cīņu EČ finālturnīra otrajā posmā, kas no 11. līdz 20.septembrim notiks Lillē (Francijā). Čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3.-6.vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

EČ finālturnīru iepriekš bija paredzēts rīkot Ukrainā, taču valstī nestabilās politiskās situācijas dēļ sacensību organizēšanu Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļa pērn jūnijā uzticēja Latvijai, Vācijai, Horvātijai un Francijai.