Ar uzvaru spraigākajā sērijas cīņā BK «Ventspils» atgūst vadību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Līdz šim spraigākajā finālsērijas spēlē BK "Ventspils" svētdien mājās ar 69:61 vēlreiz pārspēja "VEF Rīgu" un atguva vadību cīņā par čempionu titulu Latvijas basketbola līgā (LBL), liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām ventspilnieki ir vadībā ar 2:1.

Sēriju komandas turpinās trešdien "Arēnā Rīga", turpretim Ventspilī atgriezīsies uz piekto cīņu 16.maijā.

Ventspilī uzvarētājiem trešajā spēlē Lorenso Viljamss nodrošināja 14 punktus, bet Jānis Timma, Artjoms Butjankovs un Akselis Vairogs iekrāja pa 10 punktiem. Pēdējo trīs sezonu Latvijas čempionvienībai "VEF Rīgai" Entiveins Robinsons guva 16 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Ja sērijas pirmajās divās cīņās uzvarētājs bija praktiski skaidrs vēl pirms pēdējās ceturtdaļas, šoreiz spraiga cīņa ritēja līdz pēdējām minūtēm. Ventspilnieki veiksmīgāk aizvadīja spēles sākumu, pirmajā ceturtdaļā nodrošinot piecu punktu pārsvaru (19:14). "VEF Rīga" ar centību aizsardzībā spēja apturēt pretinieku ofensīvu un puslaika atlikušajā daļā pavērsa cīņas gaitu sev par labu, garajā pārtraukumā dodoties jau kā līderi ar sešiem punktiem (36:30).

Sekmīgu pakaļdzīšanos BK "Ventspils" realizēja trešajā ceturtdaļā, kad atguva vadību un saasināja cīņu par uzvaru. "VEF Rīgai" pietrūka risinājumu uzbrukumā, un viesi pēdējā ceturtdaļā gandrīz četras minūtes palika tukšā. BK "Ventspils" palielināja pārsvaru līdz 59:52 un galotnē liedza cerības pretiniekiem uz glābiņu.

LBL finālā abas komandas spēlē ceturto sezonu pēc kārtas, taču iepriekšējās trīs reizes pārāka bija Ramūna Butauta trenētā "VEF  Rīga". LBL pamatturnīrā uzvarēja Roberta Štelmahera vadītā BK "Ventspils", līdz ar to finālā nodrošinot sava laukuma priekšrocības. Finālsērijas pirmajās cīņās savā laukumā pārliecinošas uzvaras guva gan BK ''Ventspils'', gan "VEF Rīga".