Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Pasaules kausa futbolā mājvieta Katara skandālu ēnā

Bagatskis saglabā Ukrainas basketbola izlases grožus

Ainaram Bagatskim pieņemt lēmumu turpināt vadīt Ukrainas basketbola izlasi bijis viegli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Es piekritu turpināt darbu ar Ukrainas izlasi, lai gan mans līgums beidzās pēc Eiropas čempionāta. Šis piedāvājums man ir goda lieta – palīdzēt Ukrainas basketbolam, un tas ir mans pienākums," šādus vārdus pirms nedēļas teica Ainars Bagatskis – joprojām Ukrainas izlases galvenais treneris. Intervijā "Sporta studijai" viņš atzīst – lēmumu pieņemt bijis viegli.

"Man tā ir goda lieta, īpaši šajā laikā, trenēt Ukrainas izlasi. Kaut arī pirms Eiropas čempionāta viens no jūsu kolēģiem teica, ka būt par Ukrainas basketbola izlases treneri ir visnepateicīgākais darbs. Kaut kur es tam piekrītu. Bet tas ir tas, ko es varu izdarīt Ukrainas basketbolam," norāda Bagatskis, uzsverot, ka šobrīd šī ir jauna Eiropas realitāte, jauna situācija.

Mazliet atskatīsimies vēsturē. 24. februāris. Ukrainas basketbola izlasei izbraukumā jāspēlē pret Spāniju. Neskatoties uz Krievijas iebrukumu, komanda devās laukumā un spēlēja. Ukraiņus trenēja un joprojām trenē Ainars Bagatskis. Septembrī Ukraina atzīstami cīnījās šī gada "EuroBasket" finālturnīrā, to sākot ar trim uzvarām. Taču sekoja trīs zaudējumi. Astotdaļfinālā sīvā cīņā zaudējot pārsteidzošajai Polijai, Ukraina turnīru noslēdza 11. vietā 24 komandu konkurencē. Šobrīd Bagatskis turpina vadīt Ukrainas izlasi, kas arī novembrī mājas spēli pret Islandi aizvadīs Arēnā "Rīga".

Ārkārtīgi notikumiem bagāts gads basketbolā, arī Ainaram pašam. Šobrīd karstākās ziņas no Ukrainas – ir startējis Ukrainas čempionāts basketbolā. "Tas sākās tagad burbuļa formātā.

Non-stop trīs dienas pēc kārtas komandas izspēlē tajās vietās, kur ir 100% droši, ka nebūs trauksmes, nebūs jāskrien uz bumbu patvertni.

Federācija nolēma, dzīve turpinās," tā par šo čempionātu teic Bagatskis. Rietumukraina un Kijiva – tās šobrīd ir nosacīti drošākās vietas. Šajā sezonā gan Bagatskis nav uzņēmies neviena kluba vadības grožus, lai gan trīs gadus bija arī "Kyiv Basket" galvenais treneris. Viņš piekristu turpināt darbu, ja vien tā būtu Eiropā konkurētspējīga komanda.

Klubs "Prometey" šobrīd spēlē Latvijas–Igaunijas līgā, un kā mājvieta Eiropas ULEB kausam ir izvēlēta Rīga. "Kad sākās karš, es biju Rīgā. Tad Ukrainas Basketbola federācija vaicāja, vai var runāt ar Latvijas–Igaunijas līgas vadību. Sākumā bija runa varbūt pat par piecu Ukrainas klubu dalību. Latvijas–Igaunijas līgas vadība bija ļoti pretimnākoša. Sākām un iekustinājām to mehānismu. Sanāca tā, ka beigās palika tikai viens klubs – nosacīti bagātākais klubs, kurā uz šo brīdi ir seši izlases spēlētāji un seši ārzemnieki ar tādām lielām ambīcijām. Tā viņi šeit arī ir. Nezinu, vai klubam un tā idejām Latvijas–Igaunijas līga ir pats labākais, jo mēs redzam, kas notiek. Es uzskatu, ja viņiem katrs zaudējums Latvijas–Igaunijas līgā ir traģēdija, tad tur kaut kas nav kārtībā ar komandu," pauž Bagatskis.

Uz jautājumu, vai Latvija iegūst, ja šeit spēlē "Prometey", Bagatskis atbild: "Noteikti. Varbūt no malas izklausīsies muļķīgi tas, ko es saku. Ja komanda spēlē ar Latvijas un Igaunijas komandām un brauc pāri 50 punktiem, es ceru, ka tas varbūt aizķers mūsu pašlepnumu. Līdz šim brīdim es pusgadu esmu nodzīvojis Latvijā, es labi zinu izmaksas klubiem, spēlētājiem. Konkurētspējīgu komandu uzturēt pilsētā nav nemaz tik dārgi.

Varbūt "Prometey" piemērs, ka viņi, kā brīžiem no malas izskatās, mūs pazemo, mums liks sasparoties.

Tāpat, kad sākās karš, Latvijā daudzi ukraiņu jaunie basketbolisti atrada vietas, kur trenēties un mācīties. Arī tas, es uzskatu, ir pluss Latvijas basketbolam. Tā ir konkurence, veselīga konkurence. Tas ir stimuls. Mums nav jācenšas kļūt labākiem kā viņš vai kā tā komanda, bet man pašam jāgrib kļūt labākam kā klubam, kā spēlētājam, kā trenerim. Tas ir tikai pluss, ka ir konkurence. Plus mēs varam palīdzēt Ukrainas basketbolam."

Bagatska vadītā Ukrainas izlase "EuroBasket" finālturnīrā ierindojās 11. vietā 24 komandu konkurencē. Kā norāda treneris, viss nav bijis tik viegli un vienkārši, kā izskatījās. "Ukrainas izlase savācās varbūt ne tādā brīdī, kā vajadzēja, turklāt daļai spēlētāju hroniski trūkst spēļu prakses, augsta līmeņa spēļu pieredzes," atzīst Bagatskis.

Eiropas čempionātā Ukrainas izlase atdūrās pret Poliju. "Nē, man nebija pārsteigums. Paradokss bija tas, ka mēs poļiem pārbaudes turnīrā Turcijā pārbraucām pāri. Ne labākajā sastāvā, bet vienkārši sabradājām viņus. Pēc tam poļi turnīrā uzvarēja turkus, pēc tam vēl kaut ko uzvarēja. Es teicu, ka nevis poļi bija slikti, bet tiešām mēs spēlējām tiešām ļoti labi, kvalitatīvi, mums viss sanāca. Es negribu teikt nekādā gadījumā, ka mēs nenovērtējām poļus. Poļiem bija tā, ka visa komanda ir pieredzējusi, katrs zina savu vietu laukumā. Tu viņam iedosi, viņš paņems. Mēs apturējām viņu līderus, bet ar to nepietika, lai uzvarētu," atzīst treneris.

Tūdaļ atkal būs klāt lielais basketbols. Ukrainas izlasei jāspēlē Rīgā 14. novembrī, pirms tam ir izbraukumā spēle pret Nīderlandi, Latvijai pret Grieķiju. "Kā tu redzi Latvijas izlases kodolu šobrīd? Kā mūsu vīri ir sākuši sezonu klubos?" vaicāja "Sporta studija".

"Es tomēr esmu diezgan māņticīgs. Es nekad nesaku "Hop!", pirms nav sasniegts simtprocentīgs rezultāts. Tagad Latvija ir sasniegusi 99%.

Es nezinu, kam ir jānotiek, lai Latvija nespēlētu Pasaules kausā.

Es nezinu, kam jānotiek. Tas stāvoklis, kas ir grupā, protams, tur ir reāli pieci kandidāti uz tām trim vietām, bet mūsu priekšrocības ir tās, ka mums pār turkiem būs 100% pārsvars, pār serbiem mums ir pārsvars savstarpējās spēlēs, pār beļģiem. Es nezinu, kam ir jānotiek, lai Latvija nespēlētu. Mums ir izdarīts kolosāls darbs, man gribētos teikt, ka Latvija ir Pasaules kausā, bet neteikšu," teic Bagatskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti