Smaiļotājs Akmens pēc veiksmīgās olimpiskās sezonas lūko sev laivas biedrus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas labākais smaiļotājs Roberts Akmens vasarā Tokijas olimpiskajās spēlēs 200 metru distancē sasniedza finālu, bet septembrī pasaules čempionātā bija trešais ātrākais, nopelnot bronzas godalgu. Pēc veiksmīgās sezonas Roberts vēlas noskatīt sev komandas papildinājumu, jo 2024. gadā Parīzē olimpiskajā programmā 200 metru sprints, visticamāk, vairs nebūs iekļauts, tādēļ Akmens plāno sēsties ietilpīgākā laivā.

Par Tokijas olimpiskajās spēlēs sasniegto 8. vietu Akmens ir gandarīts, lai arī Tokijā pēc finiša bija nojaušams, ka ar savu veikumu viņš nav līdz galam apmierināts. Uz vietas Japānā smaiļotājs to neapjauta, bet, vēlāk analizējot, secināja, ka ietekmi atstāja pāragrs starts pirmajā braucienā. Lai neriskētu saņemt diskvalifikāciju, pirmie īrieni nākamajos braucienos bijuši mazliet piesardzīgi, un tas, iespējams, liedza pakāpties vēl kādu vietu augstāk. 

Roberts Akmens par aizvadīto sezonu un nākotnes plāniem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Uz katru nākamo braucienu kāda aizture bija. Negribēju olimpiādē palikt bez rezultāta," Latvijas Radio teica Akmens. "Bet 8. vieta olimpiādē man ir milzīgs sasniegums."

Pēc olimpiskajām spēlēm pasaules čempionātā Akmens cerēja startēt divniekā 500 metros jau ar skatu uz Parīzi, taču šo plānu neizdevās īstenot. Braucot uz pasaules čempionātu vieninieku klasē, viņš par medaļu nedomāja un pēc finiša vairāk juta atvieglojumu, jo ilgais un smagais darbs bija devis rezultātu. 

Sezonā sasniegtie rezultāti nodrošina Akmenim vietu Latvijas Olimpiskās vienības galvenajā sastāvā un finansējumu nākamajai sezonai. 

Viņš vēlas sevi pilnveidot un saprast, kas jāizdara labāk, lai nākamajā reizē olimpiskajās spēlēs būtu augstāk un kādu dienu arī nopelnītu vietu uz goda pjedestāla. 

Ungārijas kanoe federācija gan ir iesniegusi sūdzību par 2024. gada olimpiskajās spēlēs paredzēto distanču izvēli, taču vēl nav skaidrs, vai tas varētu veicināt 200 metru sprinta atgriešanos. Akmens lēš, ka turpmāk varētu startēt ekipāžā. Viņš nešaubās, ka savas individuālās ambīcijas ikviens varēs piebremzēt, ja vien visi strādās vienotam mērķim. 

"Noteikti pārkvalificēšos uz 500 metriem divniekā vai četriniekā. Man patīk komandā strādāt, un domāju, ka varu ļoti labi sastrādāties komandā," teica Akmens. "Šobrīd mans mērķis, protams, ir meklēt komandu, ar ko strādāt divniekā vai četriniekā, bet tajā pašā laikā ļoti strādāt pie tā, lai es pats būtu fiziski gatavs 500 metriem."

Akmens pastāstīja, ka Latvijā ir 5–6 augsta līmeņa smaiļotāji – trīs pasaules čempionātā startējušie un vēl pāris sportistu, kas varētu savus rezultātus pievilkt līdz elites līmenim. 

Izsalkums pēc labākiem rezultātiem Robertam nekur nav zudis, un viņš nejūtas tā, ka būtu sasniedzis visu, ko vēlas.

"Tā ir daļa no kaut kā, ko gribu sasniegt, bet tas nav viss, ko es gribu," līdzšinējos sasniegumus raksturoja Akmens. "Šī medaļa [pasaules čempionātā] un olimpiāde mani vēl vairāk motivē."

Kanoe nav komerciāli populārākais sporta veids, tādēļ Akmens tiecas audzēt savu auditoriju, vienlaicīgi popularizējot Latvijā smaiļošanu un kanoe. Viņš smej, ka uz laivas ir daudz brīvas vietas atbalstītāju reklāmai. 

Pēc pasaules čempionāta Akmens atpūtās, bet pamazām jau atsāk treniņus un plāno nākamo sezonu. "Jānosprauž jauni mērķi un jāiet uz tiem," viņš uzsvēra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti