Sigulda piedzīvojusi vienu no spēcīgākajām lietusgāzēm Latvijas vēsturē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Otrdienas pēcpusdienā Siguldas apkaimē nolijuši 122,8 milimetri (mm) lietus, kas ir viena no spēcīgākajām lietusgāzēm Latvijā meteoroloģisko novērojumu vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas unmeteoroloģijas centra informācija.

Siguldas novērojumu stacijā reģistrētais nokrišņu daudzums sasniedza 122,8 mm, kas izlija pēcpusdienā  6 stundu laikā. Tas ir vairāk nekā visa jūlija mēneša kopējo nokrišņu norma - 99,9 mm.

Visspēcīgākā lietusgāze tika reģistrēta laikā no plkst. 16 līdz plkst. 17, kad stundas laikā izlijušais nokrišņu daudzums sasniedza 83,9 mm, savukārt 113,3 mm izlija laikā no plkst. 16 līdz plkst. 18.

Līdz ar to ir divas reizes pārspēts līdz šim 12 stundu laikā fiksētais maksimālais nokrišņu daudzums Siguldā, kas bija 60,3 mm un reģistrēts 1966. gada 22. augustā.

Šāds liels nokrišņu daudzums ir ekstremāla parādība ne tikai Siguldas novērojumu stacijā, bet arī visā Latvijā kopumā. Līdz šim lielāki nokrišņu daudzumi, kas fiksēti 12 stundu vai mazākā laika periodā LVĢMC novērojumu stacijās, ir bijuši 160,6 mm (reģistrēti Ventspilī 1973.g. 9. jūlijā) un 135,6 mm (reģistrēti Bauskas novērojumu stacijā 1982. gada 14. jūlijā).  

Iepriekš LVĢMC apšaubīja mērījumu precizitāti un arī šobrīd plāno vēl pārbaudīt mērījumus, vai viss bijis korekti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti