Sausā laika dēļ Rīgā ievērojami palielinājies gaisa piesārņojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 3 mēnešiem.

Sausā laika dēļ Rīgā ievērojami palielinājies gaisa piesārņojums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Kā norāda LVĢMC Gaisa un klimata nodaļas vadītāja Aiva Eindorfa, tieši laika apstākļu dēļ gaiss Rīgā kļuvis netīrāks. Galvenais gaisa piesārņotājs ir sāls putekļi. Operatīvie dati var būt aptuveni un, iespējams, vēl tiks precizēti.

Ziemā uz ielām bagātīgi kaisītais sāls kristalizējies un vējš to nes pa gaisu. Gaiss pēdējās dienās ir ļoti sauss, relatīvais gaisa mitrums ceturtdienas pēcpusdienā Rīgā bija tikai 32 procenti, tādēļ mitrums strauji iztvaiko, ielas ir sausas.

Cilvēkiem kaitīgās ir sīkās daļiņas, kuru diametrs ir patuveni sešas reizes mazāks nekā matam, šādas daļiņas apzīmē ar nosaukumu PM10, un pēdējo divu dienu laikā to saturs gaisā ievērojami pieaudzis, piemēram, Brīvības ielā pilsētas centrā sasniedzot gandrīz 70 mikrogramus kubikmetrā, bet Eiropas Komisijas noteiktais robežliellums ir 50 mikrogrami kubikmetrā.

Attēls: PM10 piesārņojums Rīgā, Brīvības ielā (LVĢMC/meteo.lv)

Cieto daļiņu daudzumu gaisā mēra arī Rēzeknē, kur to daudzums tuvojas simt mikrogramiem kubikmetrā, bet, kā skaidro Aiva Eindorfa, vēl nevar būt droši, ka tā nav kāda lokāla ietekme vai citā veidā bojāti dati.

PM10 daļiņu daudzums gaisā šogad dažas reizes jau pārsniedzis pieļaujamo normu - Liepājā četras reizes, Rēzeknē - divas reizes, par Rīgu dati vēl nav apkopoti.

Jau esam ziņojuši, ka Eiropas Komisija iepriekš norādījusi, ka Rīgā būtiski jāuzlabo gaisa kvalitāte. 

Problēmas ar gaisa tīrību Rīgā bija arī pērn. Pēdējā laikā pilsētā ir ķibeles ar gaisa kvalitātes mērierīcēm, tādēļ detalizētu datu trūkst. Vidējais piesārņojums ar PM10 daļiņām 2015. gadā Kronvalda bulvārī bija 37,43 mikrogrami kubikmetrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti