Alūksnē jauns rekords - biezākā sniega sega vēsturē - 70 centimetri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Otrdienas rītā Alūksnē sniega segas biezums sasniedzis 70 centimetru (cm) un tā ir biezākā sniega kārta, kāda Alūksnē jebkad novērota un arī biezākā kārtā kāda šoziem Latvijā bijusi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Kopš šajā novērojumu stacijā ir uzsākti regulāri sniega segas biezuma mērījumi 1946. gadā. Līdzšinējais rekords bija 69 cm, kas tika reģistrēts 1956. gada 6. martā.

Turklāt neparasti, ka visas ziemas biezākā sniega kārta izveidojusies tik vēlu - 9. aprīlī. Iepriekš tik daudz sniega aprīļa pirmās dekādes beigās bija tikai 1942. gadā. Līdzīga situācija bija arī nesenāk - 1996. gada aprīlī, tomēr tad 40-70 centimetru bieza sniega sega Latvijas austrumos bija mēneša pirmajās dienās.

Pēdējos gados sniega segas biezums 70 cm un vairāk Latvijas teritorijā tika reģistrēts 2010.g. 5. martā Siguldā 79 cm un 2009. gada 17. decembrī Kolkā 74 cm.

Alūksnē aizvadītajā diennaktī sniega biezums pieaudzis par 11 centimetriem.

Alūksnē tik dziļš sniegs šajā gadsimtā ir pirmo reizi, bet Latvijā kopumā tik dziļš sniegs nav bijis kopš 2010. gada pavasara, kad marta sākumā Siguldā bija 79 centimetri (cm) sniega.

Aizvadītajā diennaktī stipri snidzis daudzviet Latvijas centrālajā un austrumu daļā, kur sniega segas biezums palielinājās pat par 10-17 cm. Vislielākais sniega segas pieaugums bija Siguldā (17 cm), Lielpēčos (13 cm), Bauskā (11 cm), Priekuļos, Alūksnē un Zosēnos (10 cm).

Rīgā otrdienas rītā izmērīta septiņus centimetrus bieza sniega kārta, savukārt Kurzemes rietumos sniega nav.

Jau vēstīts, ka arī Daugavpils un Rēzeknes apkaimē šomēnes konstatēts dziļākais sniegs kopš 1996.gada, sniega segas biezums 6.aprīļa rītā sasniedza attiecīgi 47 un 57 cm.

Nedēļas otrajā pusē visā Latvijā strauji kļūs siltāks un piektdien daudzviet temperatūra pārsniegs +10 grādu, turklāt gaidāms lietus.

Karte: Sniega biezums Latvijā 2013. gada 9. aprīļa rītā (LVĢMC)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti