Oranžais brīdinājums: Ūdenslīmenis pie Pļaviņām saglabājas bīstami augsts

Daugavā pie Pļaviņām turpina pieplūst un blīvēties jaunas ledus masas, kas traucē upes plūdumu un izraisa straujas ūdenslīmeņa svārstības, tādēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs vakar vakarā izplatīja oranžo brīdinājumu.

Nakts gaitā situācija nav būtiski mainījusies – ledus sastrēgums saglabājas, bet ūdenslīmenis ir mazliet pazeminājies, ja salīdzina ar nakts vidu. Pļaviņās un pie Zeļķu tilta plkst. 6.20 ūdenslīmenis bija par aptuveni 40 centimetriem zemāks nekā nakts vidū, bet Jēkabpilī nakts gaitā tas ir kāpis par aptuveni 15 centimetriem.

Brīdinājums spēkā līdz šodienas plkst. 15. Tas attiecas uz Daugavas posmu no Jēkabpils līdz Pļaviņām.

Brīdinājumā teikts, ka Daugavā otrdien ar dažādu un mainīgu intensitāti iet ledus, kopumā ūdenslīmenis paaugstinās, tomēr periodiski vērojamas krasas svārstības. Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tai notiek ledus masu blīvēšanās un kustība, ūdenslīmenis paaugstinās. Gaidāma plašāka teritoriju applūšana.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zālītis ("Latvijas attīstībai"/Vidzemes partija) Latvijas Radio intervijā norādīja, ka situācija Pļaviņās saistībā ar ledus blīvēšanos Daugava pašlaik ir mierīga. Gostiņos ūdens skāris divas mājas. Līdz šim palīdzību iedzīvotāji nav lūguši. 

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sasaukusi starpinstitūciju plūdu koordinācijas sanāksmi, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pavēstīja ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"). Sanāksmē kopā ar operatīvajiem dienestiem un pašvaldību pārstāvjiem plānots apspriest palu un plūdu preventīvo pasākumu koordinēšanu. Ministre iedzīvotājus aicināja izmantot jauno lietotni "112 Latvija", kur var saņemt brīdinājumus apdraudējuma gadījumā, kā arī padomus efektīvākai rīcībai apdraudējuma apstākļos.

Kur vērsties plūdu gadījumā Aizkraukles novadā?

  • Kad plūdi sākas, nekavējoties jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pa tālruņiem 112 vai 01, kā arī Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis pa tālruni 25207555 vai civilās aizsardzības speciālists Jurijs Maškovs pa tālruni 29474196, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu savlaicīgu palīdzību.
  • Plūdu gadījumā nakts laikā izmantojiet kabatas lukturīšus un sveces, lai glābējiem signalizētu par savu atrašanās vietu. Ieteicams jau iepriekš saglabāt vajadzīgos tālruņa numurus.
  • Aizkraukles novada pašvaldības mobilās lietotnes lietotāji, kuri deklarējuši dzīvesvietu Aiviekstes pagastā vai Pļaviņās un iespējojuši (vai nav aizlieguši) savos tālruņu iestatījumos sūtīt Aizkraukles novada lietotnei uznirstošos paziņojumus, saņems brīdinājuma ziņas par iespējamo apdraudējumu un nepieciešamo rīcību.
  • Ikviens iedzīvotājs, kuram ir viedtālrunis, aicināts lejupielādēt un izmantot jauno bezmaksas lietotni "112 Latvija". Lietotājs saņems paziņojumu sava viedtālruņa ekrānā par iespējamo apdraudējumu, piemēram, sarkanā vai oranžā līmeņa brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem. 
  • Neplānotas evakuācijas gadījumā uzmanīgi klausieties un precīzi ievērojiet glābēju dotās norādes.

Kur vērsties plūdu gadījumā Jēkabpils novadā
Kur vērsties plūdu gadījumā Jēkabpils novadā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti