Aprīļa beigās daļā Latvijas sāksies meteoroloģiskā vasara – agrākā vēsturē

Aprīļa beigās daļā Latvijas varētu iestāties meteoroloģiskā vasara, kas būtu agrākais vasaras iestāšanās laiks, kopš Latvijā veic laikapstākļu novērojumus, liecina prognozes.

Tuvākajās dienās siltums Latvijā atgriezīsies ļoti pakāpeniski, bet nedēļas nogalē sāksies straujāks temperatūras kāpums.

Ceturtdienas naktī visā Latvijā gaidāms lietus, dienā tikai vietām un īslaicīgi uzlīs. Minimālā temperatūra naktī 3...7 grādi, maksimālā dienā 5...11 grādi.

Arī nedēļas nogalē vietām īslaicīgi uzlīs, bet kopumā laiks kļūs arvien saulaināks. Piektdienas naktī, debesīm skaidrojoties vietām Kurzemē un Zemgalē temperatūra vēl var noslīdēt līdz -1 grādam, bet turpmākajās naktīs sals Latvijā nav gaidāms. Savukārt pēcpusdienas nedēļas nogalē kļūs arvien siltākas, svētdien temperatūrai sasniedzot 15...20 grādus, vēsāks laiks gaidāms Rīgas līča piekrastē Kurzemē, kur vējš pūtīs no ūdens puses.

Nākamnedēļ laiks Latvijā būs pārsvarā saulains un sauss, temperatūra pēcpusdienās būs 17...22 grādu robežās, dažās dienās vietām līdz 23...25 grādiem,

vienīgi joprojām piekrastē, vējam iegriežoties no ūdens puses, būs vēsāks. Naktīs minimālā temperatūra būs pārsvarā 8...13 grādu robežās.

Līdz ar to mēneša pēdējās dienās vidējā diennakts temperatūra daļā Latvijas stabili būs vismaz 15 grādi.

Meteoroloģiskā vasara sākas tad, kad piecas diennaktis pēc kārtas vidējā temperatūra ir 15 grādi un vairāk, par vasaras sākumu tiek noteikta šī perioda pirmā diena.

Pašreizējās prognozes uzrāda lielu iespējamību, ka siltums, kas aizsāksies šajā nedēļas nogalē, būs noturīgs un ilgs vismaz piecas diennaktis.

Līdz šim agrākais meteoroloģiskās vasaras sākums Latvijā kopumā bijis 2018. gadā – vasara sākās 9. maijā, bet atsevišķās valsts daļās jau 7. maijā. Agra bija arī 2013. gada vasara, kas daļā valsts sākās 9. maijā. Visbiežāk vidējā diennakts temperatūra virs 15 grādiem nostabilizējas jūnijā, līdz ar to meteoroloģiskā vasara šogad varētu sākties pat pusotru mēnesi agrāk nekā vidēji iepriekšējā trīsdesmitgadē, kas tiek uzskatīta par klimatisko normu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti