Šis ir siltākais 9. aprīlis Latvijas vēsturē; Daugavpilī 26,2 grādi

Šis ir kļuvis par siltāko 9. aprīli, kopš Latvijā veic laikapstākļu novērojumus, un temperatūra vēl turpina paaugstināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Līdz plkst. 17 augstākā temperatūra fiksēta Daugavpilī, kur tā sasniedza 26,2 grādus.

Iepriekš augstākā gaisa temperatūra 9. aprīlī bija 2018. gadā, kad Daugavpilī tā sasniedza 22,8 grādus. Pārspēts arī aprīļa pirmās dekādes jeb mēneša pirmo desmit dienu siltuma rekords, kas uzstādīts nupat – šī gada 2. aprīlī, kad Daugavpilī bija 23,1 grāds.

Šis kļuvis par agrāko datumu pavasarī, kad temperatūra sasniegusi 26 grādus. Līdz šim visagrāk 26 grādu siltums Latvijā fiksēts 1964. gada 21. aprīlī, kad Rīgā bija 26,6 grādi.

Arī trešdien Latvijas centrālajā un austrumu daļā laiks būs vasarīgi silts, temperatūra pārsniegs 20 grādus, gaidāmi arī jauni siltuma rekordi, tomēr no rietumiem tuvosies vēsāks gaiss, tādēļ Kurzemē diena jau būs jūtami vēsāka par šodienu, bet pārējā valstī temperatūras pazemināšanās sāksies pēcpusdienā un vakarā.

Lai arī aprīļa pirmajā pusē visbiežāk Latvijā jau ir iestājies pavasaris un dominē temperatūra virs nulles, ir gadi, kad vēl snieg un valda sals. piemēram, 2013. gadā šajā datumā Vidzemi klāja 50–70 centimetri sniega, savukārt Zemgalē temperatūrai noslīdot līdz -11 grādiem, tika sasniegts vietējas nozīmes 9. aprīļa aukstuma rekords.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti