Piedalies «Dejas balvas 2017–2018» skatītāju balsojumā!

LSM.lv sadarbībā ar Latvijas Dejas informācijas centru (LDIC) aicina piedalīties “Dejas balvas 2017–2018” skatītāju balsojumā un izvēlēties divas labākās no nominētajām dejas izrādēm. 26. aprīlī LSM.lv "Facebook" lapā tiks izlozēti 4 ielūgumi, kurus saņems balsojuma veicēji.

Dejas balvas pasniegšanas ceremonijā, kas norisināsies Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī 29. aprīlī, tiks piešķirtas divas skatītāju balvas – lielās un mazās formas dejasizrādēm. Tā kā nominētie iestudējumi ir ārkārtīgi dažādi, dalījums “lielās” un “mazās” formas izrādēs ir nosacīts, un par to lēma LDIC un Dejas balvas žūrija, balstoties tādos kritērijos kā dalībnieku skaits, skatuves un skatītāju zāles izmērs, izrādes ilgums u. c. Atšķirībā no žūrijas balvām, skatītāju balsojumā visu žanru izrādes tiek vērtētas kopā, lai uzsvērtu jaunizveidoto apbalvojumu kā dejas nozari vienojošu notikumu.

Aicinām pirms balsojuma veikšanas iepazīties ar žūrijas komentāriem par katru izrādi.

Autorizējoties ar kādu no piekļuves kontiem, aicinām balsot vienu reizi dienā, izvēloties vienu lielās un vienu mazās formas izrādi. Balsojums ilgs līdz 28. aprīļa plkst. 23.59.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, kuru reizi divos gados piešķir klasiskajā dejā (baletā), laikmetīgajā dejā, mūsdienu dejā un skatuviskajā tautas dejā par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā. 

"Dejas balvas 2017–2018" skatītāju balsojums
Lielās formas dejas izrāde

Deju lielizrāde “Abas malas”

Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Daiga Livčāne, horeogrāfi: Dace Adviljone, Gints Baumanis, Liene Grava un Raimonds Martinovs.
Apsveicama, līdz šim Latvijā nebijusi prakse – apvienot dažādus dejas žanrus, kas mijiedarbībā ar video, scenogrāfiju, gaismām un skaņu rada iespaidīgu, jēgpilnu mākslas notikumu.

Balets “Antonija #Silmači”

Latvijas Nacionālā opera un balets, horeogrāfs: Aivars Leimanis.

Dejotāji ļoti organiski un aktieriski, ar baudu izdejo savas lomas. Lielisks komponista veikums. Atzinīgi vērtējams skatuves noformējums, video mākslinieka darbs un kostīmi.

Izrāde “Gorodki”

Producents: deju studija “Benefice”, Annika Andersone, horeogrāfi: Sintija Siliņa, Modris Opelts un Annika Andersone.

Gandrīz baletuzvedums – spēcīgs, dziļš un izjusts vēstījums par izsūtījumu. Slavējama spēja iedvesmot un aizraut bērnus un jauniešus ar tik sāpīgu un nopietnu tēmu. Labs tehniskais izpildījums.

Deju izrāde “Kal mani no jauna – Rīgas leģenda”

Producents, horeogrāfs: Jānis Purviņš.

Kārļa Skalbes “Pasakas par vērdiņu” mūsdienīga interpretācija deju izrādē. Stāsts par Rīgu un cilvēkiem, kuri meklē laimi, veiksmi un dzīves piepildījuma atslēgas.

Deju lieluzvedums “Māras zeme”

Producents: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, mākslinieciskie vadītāji: Jānis Ērglis un Jānis Purviņš.

Vairāk nekā 18 tūkstošu visu paaudžu dejotāju kopdarbs, izdejojot latviešu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai. Liela horeogrāfu uzdrošināšanās, radošs un interesants skatījums.

Balets “Pie zilās Donavas”

Latvijas Nacionālā opera un balets, horeogrāfe: Helēna Tangijeva-Birzniece, horeogrāfs-inscenētājs: Aivars Leimanis.

Saglabājot Latvijas baleta vēsturiskās vērtības, iestudējums apliecina, ka Helēnas Tangijevas-Birznieces dejas valoda vēl aizvien ir aktuāla. Klasiskā baleta tēmas izskan mūsdienīgi.

Balets “Trīs musketieri”

Latvijas Nacionālā opera un balets, horeogrāfs: Pols Čalmers.

Spilgts, vēsturiskā laikmeta prasībām atbilstošs vizuālais noformējums. Tēlu atklāsme pārliecinoši savijas ar katra dejotāja individuālo ampluā un tehnisko meistarību.

Izrāde “Vēja stāsts”

Producents, horeogrāfs: Juris Gogulis.

9 dažādu A grupas ansambļu dejotāju veiksmīga radošā sadarbība izrādē ar mūsdienu un klasiskās dejas elementiem, izdejojot teiku par sapņiem, ticību, mīlestības spēku un Latvijas dabu.

Deju lieluzvedums “Vēstījums rakstos”

Producents: SIA “Premium Art”, horeogrāfi: Agris Daņiļevičs, Dagmāra Bārbale un Gints Baumanis.

Vienotā stāstījumā veidots deju lieluzvedums tautiskās un latviskās dzīvesziņas cauraustās noskaņās. Mūsdienīgi mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi gan muzikālajā noformējumā, gan horeogrāfijā un režijā.

Mazās formas dejas izrāde

Izrāde “24 h miega”

Producents: Latvijas Jaunā teātra institūts, Laura Stašāne, horeogrāfe: Kristīne Brīniņa.

Meistarīgi radīta izrāde, kas liek sajust cilvēka eksistences īpašo trauslumu un ieved skatītāju jaunā, fiziski un emocionāli intensīvā un sajūtamā teritorijā.

Izrāde “Bedre”

Producents: Horeogrāfu asociācija, Agnese Skara, horeogrāfe: Sintija Siliņa.

Mākslinieciski augstvērtīga laikmetīgās dejas izrāde, kas lauž ar psihisko veselību saistītās stigmas un stereotipus. Veiksmīga sadarbība ar skaņas, gaismas, video un veselības speciālistiem.

Izrāde “Čipolīno”

Producents: Daugavpils teātris, horeogrāfe: Irina Saveļjeva.

Veiksmīgi risināta horeogrāfija bērnu izrādei. Bagātīgs izmantoto horeogrāfisko paņēmienu klāsts.

Izrāde “Divotne”

Producents: biedrība “Party”, Ina Ločmele, horeogrāfes: Rūta Pūce un Anna Novikova.

Personīgās pieredzes atklāsme un mākslinieciski augstvērtīga transformācija laikmetīgās dejas izrādē. Socāli un individuāli aktuālas tēmas oriģināls risinājums.

Izrāde “Future Freak”

Producents: Ģertrūdes ielas teātris, horeogrāfi: Agate Bankava un Andris Kačanovskis.

Oriģināls un inovatīvs ekoloģiskās drāmas tēmas mākslinieciskais risinājums. Autentiska un iztēli rosinoša horeogrāfija sinerģijā ar mūziku un video rada sirreālas ainas, kuras daļēji jau ir realitāte.

Balets “Karmena”

Producents: Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, horeogrāfe: Milana Komarova.

Drosmīga atteikšanās no tradicionālā ceļa baleta “Karmena” attiecību drāmas risinājumā. Precizitāte un muzikalitāte teicamā izpildījumā. Horeogrāfes rokraksts ir skaidri atpazīstams.

Izrāde “Kvēldiegs”

Producents: kompānija “Wild films”, Elīna Fīrmane, horeogrāfi: Liene Grava, Dmitrijs Gaitjukevičs un Agnese Vanaga.

Lienes Gravas tehniskais izpildījums augstā līmenī. Viena no retajām izrādēm, kas veidota tikai gaisa tehnikā. Scenogrāfija veiksmīgi izmantota kā sižeta nesējs.

Izrāde “Manu acu tulkojums”

Producents: Latvijas Kultūras akadēmija, Laine Pole, horeogrāfe: Alise Madara Bokaldere.

Mūsdienu sabiedrībā aktuālas problēmas risinājums ar laikmetīgās dejas izteiksmes līdzekļiem. Oriģināla un autentiska kustību leksikas koncepcija un mākslinieciski augstvērtīga tās realizācija.

Koncertuzvedums “Pareizs ir nepareizais”

Producents: Latvijas Kultūras koledža, Edmunds Veizāns, horeogrāfi: Ilze Zīriņa, Katrīne Martinsone-Škapare, Kristina Tumakova, Edmunds Veizāns, Emanuēla Zvaigznīte, Daniela Valpētere un LKK studenti.

Dažādu horeogrāfu sadarbības rezultātā tapusi aizraujoša, komplicēta horeogrāfija. Vienotā sižetā organiski iekļaujas skatuviskās tautas deja, laikmetīgā un mūsdienu deja.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti