Dejas balvas pasniegšanas ceremonija – šo sestdien Rīgas cirkā un LSM tiešraidē

Starptautiskajā Dejas dienā, 29. aprīlī, pulksten 19.00 Rīgas cirkā ar tiešraidi Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv norisināsies "Dejas balvas 2021–2022" pasniegšanas ceremonija.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, ko reizi divos gados piešķir par sasniegumiem baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās. Trešās Dejas balvas ceremonijas veidotāji vēlas apliecināt katra žanra nozīmību un vienlaikus stiprināt gan dejas skatītāju, gan nozares pārstāvju izpratni par deju kā kopīgu darbības lauku, kurā visi iesaistītie pēta jaunas iespējas un robežas, tādēļ par šī gada vadmotīvu izvirzījuši ideālās formas meklējumus.

"Četras pašpietiekamas dejas jomas nosacīti it kā veido kvadrātu, taču kvadrāta stūri šķietami tiecas prom cits no cita. Ja kvadrātam pievienotu kustību – vai tas ar laiku nekļūtu par apli? Kustībā satiekas paralēlās līnijas, kuru krustošanās līdz šim šķitusi neiespējama; visi asie stūri tiek nogludināti, izveidojoties vienotai un bezgalīgai līnijai ar kopīgu telpu tās iekšienē. Tieši tādēļ šogad tiksimies aplī – vietā, kura izaicina kustībai un neļaujas stūrainumam vai nošķirtībai," pauž ceremonijas režisore Paula Pļavniece.

Dejas balvas pasniegšanas ceremonijas veidotāju komandā ir arī režisores asistents Rūdolfs Gediņš, dramaturgs Klāvs Mellis, horeogrāfi Elza Leimane, mākslinieku apvienība "IevaKrish", Lilija Lipora, Ilmārs Dreļs un Ruslans Ļevčenko-Gladins, scenogrāfe Liene Pavlovska, kostīmu mākslinieces Santa Matule un Simona Veilande, video projekciju mākslinieks un vīdžejs Toms Zeļģis, muzikālā noformējuma mākslinieks un oriģinālmūzikas autors Kārlis Tone, nomināciju video režisore un montāžas režisore Rūta Ronja Pakalne, gaismu mākslinieki Kristaps Bunga un Jūlija Bondarenko, skaņu mākslinieks Māris Liepa un citi.

"Dejas balvas 2021–2022" ceremonijā 29. aprīlī tiks pasludināti uzvarētāji 12 nominācijās, kā arī pirmo reizi tiks pasniegta Jauniešu žūrijas balva. Ar visiem nominantiem iespējams iepazīties Dejas balvas mājaslapā.

Balvu par mūža ieguldījumu saņems pedagoģe, horeogrāfe, Deju svētku virsvadītāja Ieva Adāviča un baletdejotāja, ilggadēja Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas pedagoģe Valērija Kutena.

Tāpat ceremonijā tiks pasniegtas LSM.lv balsojumā noskaidrotās skatītāju balvas kategorijās "Dejas iestudējums" un "Dejas notikums". Balsojumā iespējams piedalīties līdz 24. aprīļa pulksten 23.59.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti