Kultūras ziņas

Rīt apbalvos izcilākos muzeju sasniegumus

Kultūras ziņas

Laikmetīgās dejas performances Rīgā

Dailes teātris sāk 102. sezonu

Dailes teātris ar koncertciklu un pirmizrādēm sāk 102. sezonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

27. jūlijā Dailes teātris atklāja jauno – 102. sezonu. Kā informēja teātra pārstāvji, teātris pie skatītājiem augusta sākumā atgriezīsies ar koncertciklu “Dailes kanons”, un publiskās pirmizrādes piedzīvos pandēmijas laikā tapušās izrādes. Teātra kolektīvam arī pievienojušās divas jaunas aktrises – Katrīna Griga un Milēna Miškēviča.

Jauno sezonu Dailes teātris uzsāks jau 3. augustā Dailes dārzā. Ar Olgas Dreģes un pianista, komponista Edgara Cīruļa kopdarbu tiks atklāts teātra simtgadei veltīts koncertcikls “Dailes kanons”, kurā līdz 9. septembrim atsevišķos vakaros uz skatuves tiksies arī Juris Bartkevičs, Ieva Segliņa un Platons Buravickis, Juris Strenga un Jānis Šipkēvics, Lilita Ozoliņa un Reinis Zariņš, Rēzija Kalniņa un Vestards Šimkus, Lidija Pupure un Agnese Egliņa, kā arī Raimonds Pauls, Ausma Kantāne un Ilze Ķuzule-Skrastiņa.

Paralēli “Dailes kanona” norisei sezonu plānots uzsākt ar pandēmijas laikā radītajām, bet līdz skatītājiem nenonākušajām izrādēm. 3. augustā Lielajā zālē notiks publiskais ģenerālmēģinājums Regīnas Ezeras romāna “Zemdegas” iestudējumam Dmitrija Petrenko režijā, kas pirmizrādi piedzīvos 5. augustā. Savukārt 12. augustā skatītāju vērtējumam tiks nodota mūsdienu britu dramaturģes Nīnas Reinas  mūsdienu traģikomēdija “Piekrišana”, kuru Lielajā zālē iestudējusi režisore Laura Groza. 27. augustā beidzot pirmizrādi piedzīvos teātra simtgades centrālais notikums – Māras Zālītes jaunākās lugas “Smiļģis” iestudējums Viestura Kairiša režijā.

9. septembrī gaidāma pirmizrāde Ežēna Jonesko komiskai absurda drāmai “Degunradži”, ko Dailes teātra Lielajā zālē iestudējusi ungāru režisore Ildiko Gāšpāra, izrādes radošajā komandā apvienojot Reini un Kristu Dzudzilo un vairākus ungāru māksliniekus.

Tāpat šoruden Dailes teātra repertuāru papildinās Regnāra Vaivara iestudējums “Trīs draugi”, kas tapis, iedvesmojoties no slavenākā Ēriha Marijas Remarka romāna ar tādu pašu nosaukumu, Elīnas un Rūdolfa Gediņu un Kristas un Reiņa Dzudzilo kustību izrāde “Ļoti labas minūtes”, kas radīta domājot par trešo pāri – Asju Lācis un Valteru Benjaminu. Savukārt pavisam jaunā spēles laukumā pirmizrādi piedzīvos Patrika Zīskinda “Kontrabass”, kuru iestudējis jaunais režisors Henrijs Arājs.

Jaunajā sezonā plānotas arī Dailes teātra viesizrādes. 15. augustā ar skatītāju un teātra profesionāļu novērtēto, četras “Spēlmaņu nakts” nominācijas un divas balvas saņēmušo iestudējumu “Elpa” Dmitrija Petrenko režijā (lomās Kārlis Arnolds Avots un Anete Krasovska) Dailes teātris piedalīsies Cēsu mākslas festivāla teātru skatē “Grand Prix”. Bet 28. septembrī “Elpa” ar Gintu Andžānu un Ievu Segliņu būs skatāma Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti”. 30. oktobrī ar komēdiju “Mūsējās” Intara Rešetina režijā plānots viesoties Alūksnes Kultūras centrā.

Jaunajā sezonā Dailes teātra kolektīvu papildina divas jaunas aktrises – Katrīna Griga un Milēna Miškēviča, kuras uz skatuves jau būs redzamas jaunākajos iestudējumos: “Zemdegas”, “Piekrišana”, “Smiļģis” un “Trīs draugi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti