Top Paula Abrahama operetes «Balle Savojā» iestudējums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Kultūras pilī Ziemeļblāzma 13. martā pirmizrādi piedzīvos Latvijas operetes fonda producētā Paula Abrahama džeziskā operete "Balle Savojā". Topošā jauniestudējuma diriģents ir Normunds Vaicis, režisors – Gundars Silakaktiņš, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakatiņa. Galvenajās lomās iejutīsies operetes solisti Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Nauris Puntulis, Ilona Bagele, Emīls Kivlenieks un citi.

""Balle Savojā" ir jau trešais Latvijas operetes fonda jauniestudējums labi uzsāktā operetes atdzimšanas procesa Latvijā kontekstā, – mērķtiecīgā ilgtermiņa darbā, kas virzīts uz profesionāla Operetes teātra izveidošanu Rīgā. Iestudējums būs dinamisks, ekspresīvs un intriģējošs jaunās paaudzes režisora Gundara Silakaktiņa skatījums uz daudzkrāsaino operetes žanru. Tas būs atšķirīgs no līdz šim iestudētētajām Latvijas operetes fonda izrādēm,” norāda Latvijas operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes "Balle Savojā" darbība norisinās 20. gadsimta sākumā.

„Tas ir stāsts par to, kā mīloša sieviete no sava vīra ēnas kļūst par personību ar savām tiesībām un domām. Ideja, ka katrā cilvēkā, personībā ir gan vīrišķais, gan sievišķais, raksturīga divdesmito gadu Vācijas kabarē kultūrai un ir viena no pamatidejām arī šai burvīgi amorālajai operetei,” stāsta Ozoliņa-Kozlovska.

Operete "Balle Savojā" tapusi 1932.gadā, un tās pirmizrāde tiek dēvēta par Veimāras republikas pēdējo lielo kultūras notikumu pirms Otrā pasaules kara. Abrahama mūzika atšķiras no tā laika klasiskajām operetēm gan ar komplicētu ritmisko struktūru, gan ar neierastu instrumentāciju, gan ar ievērojamu džeza un populārās deju mūzikas ietekmi. Paula Abrahama komponētie darbi joprojām bauda nedalītu skatītāju mīlestību un neiztrūkstoši ir teju ikvienā Eiropas un pasaules operetes teātra repertuārā. Izrāde savulaik uzvesta arī Rīgas Operetes teātrī.

Iestudējumā piedalās Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Nauris Puntulis, Marlēna Keine, Ilona Bagele, Irma Pavāre, Emīls Kivlenieks, Guntars Ruņģis, Laura Teivāne, Laura Sivgale, aktieri Jānis Kirmuška, Madars Zariņš, Kārlis Tolls, Operetes koris, dejotāji un orķestris diriģenta Normunda Vaiča vadībā.

Režisors ir Gundars Silakaktiņš, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Ivars Noviks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakatiņa, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Pēc pirmizrādes 13. martā plkst. 18 nākamās izrādes notiks 28. martā plkst.15, 3. un 24. aprīlī plkst 18.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti