Rīta Panorāma

Intervija ar Ausmu Ziedoni - Kantāni un Renāru Kauperu

Rīta Panorāma

Intervija ar Ievu Teteri

Diriģents Valdis Butāns un PPO "Rīga" sezonas atklāšanas koncertā

Orķestra «Rīga» sezonas atklāšanas koncertā - pirmatskaņojumi Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

24.septembra vakarā Lielajā ģildē orķestris "Rīga" sāks 2015./2016.gada koncertsezonu. Pirmo reizi Latvijā skanēs komponista Džona Adamsa minimālisma stilā sacerētais darbs "Grand Pianola Music" un Džeimsa Bārnsa 5.simfonija "Fēnikss".

Komponista Džona Adamsa kompozīcija "Grand Pianola Music" un Džeimsa Bārnsa (James Barnes) 5.simfonija "Fēnikss" piedzīvos pirmatskaņojumus Latvijā 24.septembra vakarā Lielajā ģildē orķestra "Rīga" sezonas atklāšanas koncertā, kad orķestrim un diriģentam Valdim Butānam pievienosies klavieru duets - Antra un Normunds Vīksnes, kā arī vokālistes Inese Romancāne, Iveta Romancāne un Māra Vaickovska.

Par gaidāmo koncertu orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns saka: "Izraudzītie skaņdarbi sniedz iespējas orķestra "Rīga" dažādās krāsas parādīt spilgti un daudzveidīgi. Man prieks, ka sadarbībā ar Antras un Normunda Vīkšņu klavieru duetu un trim lieliskām solistēm - Inesi un Ivetu Romancānēm un Māru Vaickovsku - mums ir radusies iespēja pirmo reizi Latvijā atskaņot labi pazīstamā amerikāņu komponista minimālista Džona Adamsa 1982.gadā radīto skaņdarbu "The Grand Pianola Music". Koncerta pirmajā daļā tam klāt pievienojot arī par komponista vizītkarti kļuvušo "Short Ride in a Fast Machine" pārlikumā pūtēju orķestrim."

Koncerta otrajā daļā iekļauta pūtēju orķestru vidē iecienītā amerikāņu komponista Džeimsa Bārnsa radītā mūzika. "Apjomīgu simfonisku opusu atskaņošana pūtēju orķestriem vienmēr ir liels notikums un izaicinājums, taču, kā atzīst paši orķestra "Rīga" mūziķi, arī patiess gandarījums. Klausītājiem Latvijā, tostarp arī man, pērnās sezonas pavasara festivālā "Windstream" bija iespēja pirmo reizi klātienē iepazīt Bārnsa 3.simfoniju orķestra "Rīga" un diriģenta Andra Pogas lasījumā. Šis spilgtais muzikālais notikums pamudināja mani turpināt iesākto dialogu, šoreiz ļaujot izcilas simfoniskās pūtēju mūzikas gardēžiem Latvijā piedzīvot pirmatskaņojumu Bārnsa monumentālajai 5.simfonijai "Fēnikss". Aicinu visus augstvērtīgas mūzikas draugus klātesot novērtēt šī talantīgā komponista mūzikas krāšņumu, dziļumu un plašo vērienu!" saka Valdis Butāns.

Orķestra "Rīga" mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents atzīst, ka sezonas atklāšanas koncerts ir viņa un orķestra kopīgā ceļa sākums, tādēļ ir liela vēlme un azarts pirmo nozīmīgo atskaites punktu atmiņā ierakstīt spilgti un pārliecinoši.

Kā vēstīts, jauno sezonu orķestris "Rīga" sāk gan ar jaunu nosaukumu, gan māksliniecisko vadītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti