Koris «Maska» aicina uz «ZieMASKAsvētkiem» ar Vestardu Šimku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

23.decembrī plkst. 19.00 Rīgas Doma baznīcā Babītes novada jauktais koris “Maska” jau tradicionāli aicina visus rīdziniekus un Rīgas viesus uz svētku koncertu. Šogad korim izveidojusies īpaša sadarbība ar Vestardu Šimku, kurš korim uzrakstījis jaundarbu "Sol".

Kopš 2010. gada koris „Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā ir veiksmīgi veidojis Ziemassvētku koncertprogrammas ar īpaši šiem koncertiem veltītiem oriģināldarbu pirmatskaņojumiem, sadarbojoties gan ar atzītiem latviešu komponistiem un mūziķiem – Rihardu Zaļupi un „Xylem Trio”, Lauru Jēkabsoni un vokālo grupu „Latvian Voices”, Jāni Šipkēvicu, Ievu Kerēvicu, gan jauniem talantīgiem mūziķiem – ģitāristu Gintu Smuko un koklētāju ansambli „Balti”, kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupu un pianisti Aurēliju Šimkus.

Šogad korim izveidojusies sadarbība ar pianistu, komponistu Vestardu Šimku. Komponists īpaši šim koncertam radījis viendaļīgu, aptuveni 20 minūšu garu skaņdarbu klavierēm un korim, veidojot īpašu saspēli starp kori un klavieru partiju, kuru izpildīs pats komponists.

“Esmu dzirdējis leģendas par tik svētiem un garīgi tīriem cilvēkiem, ka viņi varot pārtikt vien no saules gaismas. Lai arī nevienu tādu nekad neesmu sastapis, vēlējos vismaz uzkomponēt skaņdarbu, kas savā noskaņā būtu tik gaišs, cik vien manos spēkos tas iespējams. Skaņdarba noskaņu iedvesmoja tas, kas par cilvēces vēstures svētāko personību - Jēzu Kristu - ir rakstīts tajās Jaunās Derības lappusēs, kurās viņš ir pielīdzināts saulei un tās gaismai. Tādējādi skaņdarbs ir uzrakstīts izteikti gaišā un smalki ēteriskā noskaņā ar vairākām ritmiski enerģiskām un priekpilnām epizodēm, veidojot kontrastainu un aktīvu saspēli starp pianistu un kori, kas izpilda drīzāk instrumentāla rakstura partiju bez vārdiem, kā arī divām kora solistēm, kuras latīniski dzied fragmentus no Lūkas Evaņģēlija un Jāņa Atklāsmes Grāmatas,“ stāsta Vestards Šimkus.

Koncerta programmā būs arī Ērika Ešenvalda, Lauras Jēkabsones, Andra Sējāna un Pētera Vaska skaņdarbi, kas radīs latvisku svētku noskaņu. Tā kā  korim “Maska” ļoti patīk ceļot un pavisam nesen koris ar apbalvojumiem atgriezies no saulainās Spānijas un jau pēc "ZieMASKAsvētku" koncerta posīsies ceļā uz tikpat saulaino Austrāliju, tad, lai vēl pakavētos aizvadītā gada ceļojumos un noskaņotos jauniem sasniegumiem, programmā iekļauti arī ārzemju komponistu skaņdarbi, kā arī populārākās Ziemassvētku dziesmas, lai ieskandinātu arī klausītāju balsis un sasildītu sirdis svētku priekšvakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti