Akadēmiskais koris «Latvija» 1.aprīļa koncertā atļausies būt neakadēmisks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Valsts akadēmiskais koris (VAK) "Latvija" savu 75. sezonu iesāk ar jautru koncertprogrammu - valsts (Ne) Akadēmiskā kora “Latvija” 1. aprīļa koncertu, kurā koris atļausies būt neakadēmisks.

Koncerts notiks 1.aprīļa pievakarē plkst. 17 Zirgu ielas koncertzālē. Koncertu diriģēs Valdis Tomsons un skatītājus iesaistīs, atraktīvi izkustinās un iepazīstinās ar skaņdarbu stāstiem Varis Klausītājs. Programmā komponista Jura Ābola opusa/kompaktoperas "Pokemongotango" pasaules pirmatskaņojums, kā arī Ērika Ešenvalda, Jāzepa Vītola, Jura Vaivoda, Artura Maskata, Jāņa Liepiņa, Ārija Šķepasta kora mūzikas joki.

“Koncerta programma ir nenopietna un ļoti rūpīgi izstrādāta, izvēloties latviešu komponistus, kuri māk jokoties savos skaņdarbos. Jo nekas nopietnāks nevar būt par jokošanos. Atklāt skaņdarbus, kas ir nenopietni, man kā diriģentam bija izaicinājums, jo latviešu komponistiem šis žanrs ir ļoti maz aiztikts. Programmā sarindoju komponistu plejādi, kuriem patīk jokot, kuri mīl dažādību un nebaidās uzdrošināties pārkāpt ierastās līnijas. Koncerts būs interesants skatītājiem ne tikai mākslinieciskajā ziņā, dzirdot kori nedzirdētā ampluā, bet arī ļaujoties atraktīvā pasākuma vadītāja Vara Klausītāja stāstījumam par katru skaņdarbu. Klausītāji ne tikai klausīsies un ies mājās, kā tas ierasts koncertos. Šoreiz koncerta neatņemama sastāvdaļa būs klausītāju līdziesaistīšanās, tādējādi kopā veidojot neaizmirstamu un unikālu koncertu. Koncerta apmeklētājus sagaida improvizācija," stāsta VAK „Latvija” diriģents Valdis Tomsons.

"Īpaši neierasts klausītājiem būs Jura Ābola opusa / kompaktoperas pirmatskaņojums - 15 minūšu garš sarkasms par pasaules globalizāciju, komunikācijas attīstību, cilvēces identitātes zudumu un atkarībām no mobilajām tehnoloģijām. Izlasot  Ābola aprakstu desmit lapu garumā par skaņdarbu, varu vēstīt, ka sižets norit interneta vidē un ir traģikomisks stāsts par mīlas trijstūri. Klusā okeāna salā dzīvojošais puisis Tau Tau ir iemīlējies valdzinošajā meitenē Tia Tau, taču viņa nav vienaldzīga arī ietekmīgajam gaļas tirgotājam, kas arī iekaro meitenes sirdi, izmantojot savas radošās idejas, jo Tau Tau svarīgāka ir tikai dzīvošana interneta vidē un skriešana pēc "Pokemon Gold" (interneta vides tēls). Skaņdarbā ir izmantotas dažādas valodas - albāņu, angļu, latviešu, esperanto u.c.. Eklektika ir neiedomājama,” atklāj Valdis Tomsons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti