Jauno mūziķu konkursa «Hadrons» 6 finālisti – iepazīsties!

23. maijā Latvijas Radio 1. studijā fināla koncertā tiksies sešas jaunās mūzikas grupas, projekti un izpildītāji, kas sacentīsies par uzvaru Latvijas Universitātes (LU) jauno mūziķu konkursā "Hadrons 2024". No 14. maija portālā LSM.lv sākas tautas balsojums, tā rezultātā tiks noteikts, kura no finālistēm iegūs skatītāju simpātijas balvu. Šogad konkursa finālam izvirzīti muzikālie projekti "Kaligo", "Trīsas", "Mūūnskin", "Ekosistēmas", "Dziļi vienalga" un "Aptiekas bēru ansamblis".

Konkursa fināls šogad norisināsies klātienē, kā arī video un audio tiešraidēs 23. maijā no pulksten 17.00 Latvijas Radio 1. studijā – audiāli sekot līdzi varēs "Radio Naba" ēterā un internetā, savukārt videorežīmā "Facebook" un LSM.lv. Interesentiem klātienē koncertu būs iespējams apmeklēt ierobežotā skaitā, iepriekš piesakoties sūtot pieprasījumu uz e-pastu [email protected]

Šogad konkursā pieteikušies studenti no Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes, Humanitāro zinātņu fakultātes, Sociālo zinātņu fakultātes, Datorikas fakultātes, Ķīmijas fakultātes, Bioloģijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Kultūras koledžas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Ventspils augstskolas, Transporta un sakaru institūta, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Rīgas Hanzas vidusskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas. 

Kopā pieteicās 24 muzikālie projekti un izpildītāji, pārstāvot 13 dažādas izglītības iestādes.

Iepazīsties ar finālistiem

"Trīsas"

Grupa "Trīsas"
Grupa "Trīsas"

"Trīsas" – trīs sievietes, trīs sintezatori un neizsmeļamas skaņu variācijas. Satikušās tālajā 2021. gadā un kopš tā laika nonākušas labā kompānijā, kurā var godīgi pateikt, kā ir. Reizēm pulss uzsit ātrāk, reizēm galīgi bremzē. Dažādās dzīves nebūšanās un būšanās viņām palīdz mūzika – ja ir slikti, tad ir slikti un viņas dzied, tad patestē dažādas kūciņas un atkal dzied, jo ir labi. Nav neaktuālu sajūtu, tikai ļaušanās iekšējās balss un sintezatoru kopābūšanas iespējām.     

Sastāvs:

Jete Anna Puriņa – vokāls un instrumenti
Endīne Bērziņa – vokāls un instrumenti
Sabīne Alise Ozoliņa – vokāls un instrumenti

Informācija par grupu.

Grupa pārstāv Latvijas Universitāti un Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA).               

Video vizītkarte:

Klausies: "Trīsas" – "It kā dīvaini"

"Trīsas" – "It kā dīvaini"
00:00 / 00:00

"Dziļi vienalga"

Grupa "Dziļi vienalga"
Grupa "Dziļi vienalga"

"Dziļi vienalga" apvienotas alt-rock, grunge un riot grrrl ietekmes, viņu mūzika ir neapstrādāta un nefiltrēta, viņu dziesmu tekstos ir cīņa par sarūgtinātajiem šai pasaulē. Viņu koncerti ir kā skaņas eksplozija, kas satricinātu visstabilākos pamatus.

Sastāvs:

Pauls Aprāns – ģitāra
Raitis Birznieks – bungas
Elvīra Langmane – bass
Alise Šarakova – vokāls

Informācija par grupu

Grupa pārstāv Latvijas Universitāti, kā arī LKA Latvijas Kultūras koledžu, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, Rīgas Hanzas tehnikumu.        

Video vizītkarte:

Klausies: "Dziļi vienalga – "BPNP"

“Dziļi vienalga – “BPNP”
00:00 / 00:00

"Ekosistēmas"

Grupa "Ekosistēmas"
Grupa "Ekosistēmas"

Grupa "Ekosistēmas", līdzīgi kā ekosistēmas dabā, ir daudzveidīga, mainīga un spējīga pielāgoties apstākļiem. Tāpat arī Līga, Monika, Paula un divi Kristapi ir dažādu jomu pārstāvji, un viņu dziesmas pēc sava skanējuma ir atšķirīgas.

Sastāvs:

Līga Gavare – vokāls
Kristaps Blūms – bass
Kristaps Pobuss – ģitāra
Monika Aija Vainiņa – bungas
Paula Jēkabsone – taustiņi/klarnete

Informācija par grupu.

Grupa pārstāv Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Kultūras akadēmiju. 

Video vizītkarte:

Klausies: "Ekosistēmas" – "Laiks"

"Ekosistēmas" – "Laiks"
00:00 / 00:00

"Kaligo"

Grupa "Kaligo"
Grupa "Kaligo"

"Kaligo" ir latviešu postfolkloras grupa, kas izveidota 2023. gadā. Grupas repertuārā ir latviešu tautasdziesmas, pasaules mūzika, kā arī folkloras iedvesmota oriģinālmūzika. "Kaligo" savā mūzikā spēlējas ar dažādu žanru elementiem, radot eklektiskas un radošas apdares un oriģināldziesmas, brīvi apvienojot populārās un arī smagās mūzikas noskaņas ar folkmūziku. 

Sastāvs:

Kārlis Bērziņš – taustiņinstrumenti 
Jānis Narbuts – basģitāra
Kristaps Karps – bungas  
Diāna Logina – vokāls, multiinstrumenti         
Edijs Ostapko – ģitāra                        

Informācija par grupu.

Grupa pārstāv Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti.                             

Video vizītkarte.

Klausies: "Kaligo" – "Pērkons veda Saules meitu"

“Kaligo” – “Pērkons veda Saules meitu”
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Mūūnskin"

Grupa “Mūūnskin”
Grupa “Mūūnskin”

Grupas vēstures pirmsākumi ir meklējami senāk, bet tikai pēdējo 2 gadu laikā ir nomainījuši mūziķu sastāvu un aktīvi sākuši veidot savas dziesmas. Uzskata sevi par jaunizveidotu grupu, kura vēlas radīt patīkamu roka atmosfēru. Grupā ir 4 dalībnieki, katrs ar sava veida piegājienu mūzikai.       

Sastāvs:

Alans Broks – vokāls
Žanis Bordo – bungas
Kristaps Pobuss – bass
Mārtiņš Zemturs – ģitāra

Informācija par grupu.

Grupa pārstāv Latvijas Universitāti.

Video vizītkarte.

Klausies: "Mūūnskin" – "Dogs n Bones"

"Mūūnskin" – "Dogs n Bones"
00:00 / 00:00

"Aptiekas bēru ansamblis"

“Aptiekas bēru ansamblis”
“Aptiekas bēru ansamblis”

"Aptiekas bēru ansamblis" debijas albumu "Tunku cincis" izdeva 2024. gadā. Iespēju ierakstīt šo albumu grupa ieguva, piedaloties un uzvarot bāra "Nemiers" rīkotajā jauno grupu konkursā "Nemiera blice 2023". Nezinātājiem grupa savu pārstāvēto stilu dēvē par neo-eklektiskā-panka-indie-šlāgeri jeb starpžanru mūziku. Tā ir radoši nekārtīga mūzika neprofesionāļu izpildījumā, kas papildinās visus svarīgākos dzīves notikumus, tajā skaitā kāzas, bēres un dzimšanas dienas. Pēc debijas albuma izdošanas grupas dalībnieki turpina aktīvi darboties. Konkursā grupas dalībnieki ir gatavi izpildīt vēl nedzirdētas dziesmas, kas ir tikpat pārsteigumu pilnas kā albums "Tunku cincis".

Sastāvs:

Irbe Šmite – vokāls
Agnese Želneronoka – vokāls
Madara Markovska – akordeons
 Ilze Barkeviča – akordeons
 Laima Edīte Cīrule – ģitāra
 Līga Inkēna – bass
 Mārtiņš Rutks arī Rutkis – bungas
 Alise Rasa Lapiņa – menedžere

Informācija par grupu.

Grupa pārstāv Latvijas Universitāti.     

Klausies: "Aptiekas bēru ansamblis" – "Pulksteņa dziesmiņa"

"Aptiekas bēru ansamblis" – "Pulksteņa dziesmiņa"
00:00 / 00:00

Izvēlies savu favorītu!

Kā balsot?

  • Balso par savu favorītu līdz 22. maija pulksten 23.59.
  • Izvēlies savu favorītu vismaz vienā kategorijā.
  • Balsojuma apakšā autorizējies ar savu e-pastu, "Google" vai "Draugiem.lv" profilu!
  • Seko instrukcijām!
    Ja autorizējies ar sociālo tīklu kontu, spied "balsot".
    Ja autorizējies ar e-pastu, apstiprini balsojumu, spiežot uz saites, ko saņemsi e-pastā.
  • Kad balsojums pieņemts, ekrānā redzēsi paziņojumu "Paldies! Jūsu balsojums ir pieņemts."
  • Balsot iespējams vienu reizi dienā.

Par konkursu "Hadrons"

Jau 19 gadus konkursu rīko "Radio Naba" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi. "Hadrons" ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā.

Šajā gadā konkursa žūriju veido Madars Štramdiers ("Radio Naba", festivāls "Laba daba"), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas "Dzelzs vilks", "Nakts arāji", "Jauno Jāņu orķestris"), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, "Radio Naba" raidījumu vadītājs), Aleksandrs Tomass Matjussons (mūziķis, producents, Latvijas Nacionālā teātra Muzikālās nodaļas vadītājs), Jānis Žilde (mūziķis, grupa "Satellites LV", žurnālists un mūzikas kritiķis), Sabīne Vandāne (Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja, producente), Dace Volfa (mūzikas apskatniece), Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāvji.

Konkurss notiek jau septiņpadsmito gadu, un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 400 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – "Māra Dagne", "Nikotīņi", Keitija Bārbala, "Effekts", "Nostra", "Cellar Cat", "The Creek", "MMMM",  "Chomsky Chess Club", "Nē", "DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (vēlāk "Tribes of The City"), "Ēnu kaleidoskops" un citas.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU "Radio Naba" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, portālu LSM.lv, ierakstu studiju "Krakatone – The Music Refinery", Valmiermuižas alus saimi un mūzikas un mākslas festivālu "Laba daba".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti