Atklāti jauno mūzikas grupu konkursa «Hadrons» finālisti; sākas tautas balsojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Noskaidrotas sešas jaunās studentu mūzikas grupas, kas 31. maijā uzstāsies Latvijas Universitātes jauno mūzikas grupu un izpildītāju konkursa "Hadrons 2022" finālā, demonstrējot savu radošumu un muzikalitāti. Šogad sekot līdzi finālam varēs radio un video tiešraidēs.

Konkursa finālam izvirzītas apvienības un projekti: "Gultņi", "Kuusbārdis", "Nikotīņi", "Rūta Ķergalve & MELK", "Skaļā daba" un "PakāPiens".

No 18. maija portālā LSM.lv sākas tautas balsojums, tā rezultātā tiks noteikts, kura no finālistēm iegūs skatītāju simpātijas balvu.

Balsot iespējams reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo tīklu kontu. Balsojums notiek līdz 31. maija pulksten 20.00.

Spied uz attēla, lai noklausītos dziesmas.

Konkursa fināls šogad norisināsies video un audio tiešraidēs 31. maijā no pulksten 17.00 Latvijas Radio 1. studijā – audiāli sekot līdzi varēs "Radio Naba" ēterā un internetā, savukārt videorežīmā "Facebook" un LSM.lv

Konkursa finālā tiks pārstāvētas Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Bioloģijas fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Datorikas fakultāte, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte. Grupu sastāvu papildina arī jaunieši no citām mācību iestādēm – Kultūras akadēmijas, Mūzikas akadēmijas, Rīgas Tehniskās universitātes, BA "Turība", Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skolas un Rīgas Doma kora skolas. Kopā konkursā pieteicās 22 mūziķu apvienības un projekti, pārstāvot 16 augstākās mācību iestādes.

Konkursu "Radio Naba" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi organizē jau vairāk nekā 15 gadus, un šis ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā. 

Šajā gadā konkursa žūriju veido Madars Štramdiers ("Radio Naba", festivāls "Laba daba"), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas "Dzelzs vilks", "Nakts arāji", "Jauno Jāņu orķestris"), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, "Radio Naba" raidījumu vadītājs, festivāls "Kartupeļpalma"), Raimonds Lagimovs (mūziķis, grupas "Inokentijs Mārpls", "Amorālā psihoze", "Radio Naba" raidījumu vadītājs), Jānis Žilde (mūziķis, grupa Satellites LV, portāla TVNET žurnālists un mūzikas kritiķis), Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), Jānis Eglītis (skaņu režisors, studijas "Ierakstu māja" vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāvji.

Konkurss notiek jau sešpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 400 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – "Effekts", "Nostra", "Cellar Cat", "The Creek", "MMMM",  "Chomsky Chess Club", "Nē", "DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (vēlāk "Tribes of The City"), "Ēnu kaleidoskops" un citas.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU "Radio Naba" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, portālu LSM.lv, studiju "Ierakstu māja", festivāliem "Kartupeļpalma" un "Laba daba".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti