FOTO: Ar mākslas un izglītības programmu jauniešiem atklāts Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

Ar multimediju darbu programmu, kuru veidojuši mākslinieki no Latvijas un Norvēģijas, atklāts Starptautiskais Valmieras multimediju festivāls (VSMF). Līdz 3. martam festivālā gaidāma bagātīga programma gan pilsētvidē, gan dažādās norises vietās, piedāvājot gan virtuālās un papildinātās realitātes darbu kolekcijas, gan multimediju instalācijas. Tāpat gaidāma īpašo notikumu programma, kurā iekļautas mākslinieku performances un mākslīgā intelekta radītas operas seansi, informēja organizatori.

Festivāla kuratore Marta Kontiņa iesaka TOP 5 norišu izlasi: "Festivāla apmeklējums var būt gan pāris stundas garš, dodoties bezmaksas ekskursijā gida pavadībā ar autobusu, bet tas var kļūt arī par piedzīvojumu kopā ar draugiem un ģimeni uz visu nedēļas nogali. Izlase veidota, iekļaujot dažādu žanru darbus, kas atklās gan mūsdienu tehnoloģijas, gan jau labi zināmus medijus."

  • Papildinātās realitātes darbu kolekcija, autori jauno mediju mākslinieki Līga Vēliņa, Līga Spunde, Alvis Misjuns un Lauris Taube. Apmeklētāji aicināti lejuplādēt lietotni "Art+" un sekot norādēm kartē.
  • Kanādas autoru virtuālās realitātes darbu kolekcija sadarbībā ar Monreālas festivālu "Mutek". Katru darbadienu no pulksten 14.00 līdz 19.00 un sestdien no pulksten 11.00 līdz 16.00 Valmieras Integrētās bibliotēkas un Vidzemes augstskolas vestibilā.
  • Interaktīva skaņas un gaismas instalācija "Koku gaistošās frekvences", autori Roberts Rubīns, Leif Johansen, Rihards Vītols, Arta Jēkabsone. Norise katru dienu pie Valmieras estrādes no pulksten 17.00 līdz 22.00.
  • Multimediāla kolāža "Mājupceļš | Izolācija", autori Toms Burāns un Veronica Lund. Norises vieta: "Zet" garāža (Valkas iela, starp Raiņa un Riharda Gredzena ielām), katru dienu no pulksten 14.00 līdz 20.00.
  • Multimediāla performance "Teleempātija", kas pētīs smadzeņu reakciju uz 27 dažādām performancēm un to demonstrēs lielizmēra projekcijās, mākslinieki Mārtiņš Dāboliņš un Džeikins Pusons. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas bijušais peldbaseins, 29.02., 1. un 2.03., pulksten 17.00–20.00.

Pilna VSMF programma ar interaktīvu karti pieejama festivāla mājaslapā.

Festivāla mākslas un izglītības programmu jauniešiem finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. VSMF organizē "Story Hub" un Valmieras novada pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti