«Latgales prozas lasījumi» aicinās patverties literatūrā dzelzceļa stacijā «Rēzekne II»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šī nedēļa ir starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi" norises laiks, kurā ceturtdien, 8. decembrī, pulksten 20.30 klātienē un tiešraidē varēs piedzīvot arī konkursa "Latgolys prozys skaitejumi 2022" (Latgales prozas lasījumi) noslēguma pasākumu. Konkursa noslēgums būs kā patveršanās literatūrā dzelzceļa stacijā "Rēzekne II", bet tā tiešraidei līdzi sekot varēs portālā lakuga.lv, latgaliešu kultūras kustības "Volūda" un festivāla "Prozas lasījumi" lapās sociālajā tīklā "Facebook", informēja organizatori.

Lai veicinātu literāro procesu Latgalē un latgaliski rakstīto tekstu radīšanu Latvijā, jau trešo reizi biedrība "LgSC" izsludināja konkursu "Latgolys prozys skaitejumi 2022". Konkursā bija aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu. "Latgolys prozys skaitejumūs 2022", kuru devīze šogad bija "Kur ir manas mājas?", aicinot autorus pievērsties piederības, pārmaiņu un meklējumu jautājumiem, tika saņemti 16 dažādu autoru darbi gan latviešu literārajā, gan latgaliešu rakstu valodā. Konkursam darbus iesūtīja Latgales kultūrtelpā jau zināmi autori, kā arī tādi, par kuriem publiski vēl nekas nebija dzirdēts. Iesūtītos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija literatūrzinātniece Ilga Šuplinska, literatūrzinātniece un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ieva Kalniņa, Balvu centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule un rakstniece un redaktore Jana Egle.

Konkursa noslēgums, kuru apmeklēt klātienē vai skatīties tiešraidē aicināts ikviens gribētājs, būs piedzīvojams ceturtdien, 8. decembrī, pulksten 20.30 Rēzeknē, dzelzceļa stacijā "Rēzekne II" vai tiešraidē latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv, kā arī latgaliešu kultūras kustības "Volūda" un starptautiskā festivāla "Prozas lasījumi" lapās sociālajā tīklā "Facebook". Pasākums ir bez ieejas maksas. Konkursa noslēgumā piedalīsies trīs labākie šī gada konkursa dalībnieki, pasākumu vadīs Rēzeknes Tautas teātra aktieris Jānis Pampe, bet prozas lasījumus papildinās folkloras ansamblis "Gosti", kurā apvienojušies Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas jaunie mūziķi. Konkursa uzvarētāju darbus vēlāk varēs izlasīt un video formātā noskatīties arī portālā lakuga.lv, bet labākā darba autors svētdien, 11. decembrī, piedalīsies starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi" noslēguma pasākumā Rīgā.

"Latgolys prozys skaitejumi 2022" noslēguma pasākumu rīko latgaliešu kultūras kustība "Volūda" (biedrība "LgSC"), bet pasākuma režisore ir Amanda Anusāne, kura par tā ieceri stāsta: "Staciju kā prozas lasījumu vietu šogad esam izvēlējušies, sasaucoties ar festivāla "Prozas lasījumi" tēmu par patvērumu un "Latgolys prozys skaitejumu" aicinājumu domāt par mājām un piederību – stacija daudziem no mums ir pēdējā pietura pirms ceļa vai pirmā pēc atgriešanās, tāpat diemžēl šobrīd Ukrainā dažāda veida stacijas ir patvērums no Krievijas raidītajiem raķešu triecieniem. Šoreiz gribam staciju "Rēzekne II" piepildīt ar mieru caur literatūru un tās autoru balsīm. Tāpat jo īpaši aicinām tos, kuri tikko būs izkāpuši no vilciena "Rīga–Zilupe" nedoties uzreiz mājup, bet vēl apstāties un paklausīties latgaliešu prozas darbus to autoru lasījumā." 

"Latgolys prozys skaitejumi 2022" noslēguma pasākumā varēs ne tikai uzzināt šī gada konkursa uzvarētāju, bet arī tā apmeklētājiem būs iespēja atbalstīt ar kādu ziedojumu biedrības "Tavi draugi" darbu uz Latgales robežas – robežkontroles punktors Grebņevā, Terehovā un Silenē, cilvēcīgākos apstākļos sagaidot ukraiņu bēgļus. 

Tāpat pasākuma laikā interesentiem būs iespēja apskatīties mākslinieces Gitas Palmas, kura mākslas aprindās pazīstama kā "vilcienu meitene", viena vakara gleznu izstādi ar vilcieniem galvenajās mākslas darbu lomās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti