Loskutovs aicina piedalīties Grēcinieku ielā iecerētās viesnīcas publiskajā apspriešanā

Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs, izmantojot sociālos tīklus, aicinājis aktīvi paust savu viedokli būvniecības ieceres „Viesnīcas ēkas jaunbūve Grēcinieku ielā 25, Rīgā” sabiedriskajā apspriešanā.

„Uzzinot par šo būvniecības ieceri, es biju gana pārsteigts, jo Rātslaukuma ansamblis un Melngalvju nama komplekss – šī Vecrīgas daļa līdzās ar Doma laukumu tiek saukta par Vecrīgas sirdi,” Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” skaidro Loskutovs.

Saeimas deputāts uzskata, ka septiņu stāvu viesnīca neiederas plānotajā vietā, jo laupa brīvo telpu aiz Melngalvju nama un noteikti dominēšot. Pēc deputāta domām, noteikti mainīsies arī pilsētas siluets.

Loskutovs sociālajos tīklos aicinājis cilvēkus piedalīties būvniecības ieceres „Viesnīcas ēkas jaunbūve Grēcinieku ielā 25, Rīgā” sabiedriskajā apspriešanā, kas turpināsies līdz 20.oktobrim.

Arī Latvijas Arhitektu savienības biedrs, profesors Jānis Krastiņš uzskata, ka sabiedrībai vajadzētu darīt visu, lai ietekmētu būvniecības ieceres Vecrīgā.

„Šai gadījumā galvenais ir tomēr ievērot vēsturisko pēctecību,” uzsver arhitekts, atgādinot, ka projekts jau tā parādīšanās laikā, 2007. gadā, izraisīja pretenzijas. Toreiz diskusijas izraisīja ēkas fasādes daļa.

Arhitekts norāda, ka nepiekrīt tiem, kuri gribētu aizliegt būvniecību minētajā Vecrīgas daļā.

Šī vieta joprojām ir ar kara rētām. Visa Grēcinieku iela ir pazaudējusi vienas puses apbūvi starp Kungu ielu un krastmalu,” atgādina Krastiņš. „Ja mēs gribam atgūt Vecrīgas tēlu atbilstoši vides raksturam, protams, apbūve visā [ielas] garumā jāatjauno.”

Pēc Krastiņa domām, iecere „Viesnīcas ēkas jaunbūve Grēcinieku ielā 25, Rīgā” ir politiskas dabas jautājums.

Atbildot uz jautājumu par tālāko rīcību, Loskutovs norāda, ka gadījumā, ja Rīgas Dome neieklausīsies iedzīvotāju viedoklī, rīdzinieki to atminēsies pašvaldību vēlēšanās.

Iepriekš kultūras ministre Dace Melbārde lūgusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai sniegt eksperta viedokli par iecerētajām izmaiņām Vecrīgas kultūrtelpā, bet arhitekts Andris Kronbergs noraidīja publiskajā telpā izskanējušās bažas par Grēcinieku ielā 25 plānotās ēkas būvniecību. Viesnīcas arhitekts uzsvēra, ka jaunā būve būs mūsdienīga ēka, kas projektēta ar domu inovatīvā veidā saglabāt vēsturisko substanci.

Arī projekta ieceres autori "Nevertel" norādīja, ka izskanējušajām bažām nav pamata, jo Grēcinieku iela 25 vēsturiski jau ir bijusi apbūvēta.

Līdz ar būvniecības sākumu, kas paredzēta nākamā gada nogalē, un pamatu rakšanu Grēcinieku ielā 25 paredzēta arī arheoloģiskā izpēte. Projekta autori norāda - ja tiks atrastas interesantas pagrabsienas, tās varētu tikt saglabātas.

Jau ziņots, ka līdz ar Valsts prezidenta izvākšanos no Melngalvju nama nākamā gada nogalē Grēcinieku ielā Vecrīgā plānots pirmais lāpstas dūriens jaunās viesnīcas celtniecībai. Pašlaik par projekta attīstītāja plāniem aicināta izteikties sabiedrība, kam gan, kā atzīst Rīgas būvvalde, būs maza teikšana.

Jau tagad iedzīvotāji par paredzēto būvi ir skeptiski, jo skices rāda monolītu un pelēkos toņos krāsotu celtni. Savukārt visām uzraugošajām institūcijām topošā viesnīca patīk un plāni tajās pieņemti bez iebildēm. Arī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas padomē, kuras vadītājs Andris Kronbergs, kā izrādās, ir plānotās viesnīcas arhitekts.

Pirms sešiem gadiem visas atbildīgās institūcijas devušas zaļo gaismu izvērst būvniecību Grēcinieku ielā 25 Vecrīgā. Tas ir mazliet vairāk nekā tūkstoš kvadrātmetru plašs zemes gabals teritorijā starp Okupācijas muzeja galu, Melngalvju nama aizmuguri un Mencendorfa nama muzeju. Tagad tur atrodas mašīnu stāvlaukums un aug vairāki koki. Līdz Otrajam pasaules karam tur bijušas trīs ēkas, no kā pēc kara palikuši tikai pamati.

Projekta vizualizācija liecina, ka ēka plānota pa visu zemes gabalu un pēc izskata diezgan monolīta. Turklāt atšķirībā no sarkanbrūnajos toņos krāsotajiem četru un piecstāvu kaimiņnamiem tā būs pelēka septiņstāvu ēka. Tāpēc sociālajos tīklos un Rīgas būvvaldes interneta lappuses atsauksmēs tā jau tiek saukta par betona kluci.

7 komentāri
rīdzeniece Dace
Plānotā jaunbūve Rīgā Grēcinieku ielā 25 pēc redzamā attēla ir pārāk masīva un augsta, nomācot tuvumā esošās ekas, īpaši Melngalvja namu, kas ir iecienīts tūristu apskates objekts, laukums un ielas šā nama tuvumā ir iemīļota rīdzinieku pastaigu un atpūtas vieta, īpaši svētkos te pulcejās daudz ļaužu.Grēcinieku ielas viena puse nav obligāti jāatjauno, jo mūsdienu dzīves ritms to neprasa. Esošās Vecrīgas ēkas daudzas jāatjauno, ap tām jāveido skaista un sakopta vide, jo ne tikai rīdzeniekiem, bet visiem Latvijas iedzīvotājiem Rīgas vecpilsēta ir svēta vieta, kas saistās ar mūsu tautai nozīmīgiem vēsturiskiem notikumiem. Vai jauna viesnīca Grēcinieku ielā 25 ir nepieciešama būvēt, vai ir apzināts kopējais vietu skaits Rīgas viesnīcas un nepieciešamība šo skaitu palielināt? Ko par viesnīcas būvi Grēcinieku ielā domā ainavu arhitekti un jaunie studenti arhitekti? Ierosinu - nekādā gadījumā nebūvēt atsevišķu jaunu ēku Grēcinieku ielā 25, likvidēt autostāvvietas visā apkartē
Galvenais, laikus apklust
"likvidēt autostāvvietas visā apkartē" - jautājums: KUR IEDZĪVOTĀJIEM LIKT SAVUS AUTO?! Tici vai nē, Dace, taču arī Vecrīgā ir dzīvokļi un arī pastāvīgie to iemītnieki! Nu jau apstāties pie savas mājas nedrīkst (visur zīmes), bet tagad lielie rosinātāji arī autostāvvietas prasa likvidēt... MJĀ!
protests
Šobrīd nav runa celt vai necelt, bet ko celt. Nu šāda izskata celtne tur tiešām neiederas! Vai rīdzinieki un pilsētas viesi gribam redzēt starp Vecrīgas skaistajiem namiem šādu pelēku betona kluci? Viennozīmīgi NĒ!!!
Neridziniece
Ta saka, ka par gaumi nestridas... man gribetos apelet pie vesela saprata!! Kadam acim jaskatas, lai saprastu, ka tada veida celtne Vecriga neiederas, vel jo vairak Melngalvju nama tuvuma...
Sāpīgi domāt
Baisi, vienkārši baisi! Šajā vietā, šajā laikā un šis arhitekts - kopā neiet nekā! Skats briesmīgs: klucis, nomācošs, nevietā un Vecrīgas skatu iznīcinošs! Žēl gan...
kapu piemineklis
Šis būs kapu piemineklis Kronbergam - prātu izkūkojušam, par naudu pārdevušam dvēseli, pilnīgi vājprātīga projekta autoram. Nekādas skaistas runas par konceptiem nenoslēps šī mantrauša govju pļeku un spļāvienu rīdziniekiem. Vajag dibināt Vecrīgas aizsardzības biedrību, ja jau Ušakovs ir nolēmis mūsu Vecrīgu padarīt par naudas maisu atkritumu novietni.Kronbergu vajag izslēgt no Arhitektu savienības un atņemt viņam sertifikātu. Vēl labāk - cietumā iebāzt , par ļaunprātīgu rīcību pretēji sabiedrības interesēm. Nodevēju un čekistu Kronbergu beidzot ir jānoliek pie vietas! Galu galā te darbs ir KNAB - Rīgas būvvaldi vienreiz vajag sasēdināt citumā, pat Maksima nepalīdzēja tam notikt, tad tagad būs vienrreiz šiem kukuļnēmējiem jāatbild! Bet Kronbergam ir tiešs interešu konflikts - Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas padomes vadītājs apstiprina paša Kronberga projektu!
rīdzinieks
Tas, ka tur ir parakstījušies visi, kas no tā nopelna vai atteikuma gadījumā var pazaudēt darbu, ir loģiski. Latvijā vispār gandrīz viss, kam citās valstīs ir starptautiska ekspertīze, ir feodālas gādīgā tēvoča sistēmas nokārtots (piem., doktora disertāciju ekspertīze). Apbrīnojami, ja Rīgas centrs ir Unesco aizsardzībā (ne tikai Vecrīga), tad pat Kultūras ministrijai tur ir malā stāvētāja loma. Gribās teikt, ka pasaules niecība ušakovs ar saviem čomakiem savā vēlmē mērīties ar krāniņiem un apliecināt savu nožēlojamo personību, kuri ir uzpeldējusī virspusē vēstures viļņos, savās izpausmēs aiziet jau pārāk tālu. Žēl, ka arī Rīgas latviešu iedzīvotāji uzrāda īpaši zemu kultūras līmeni.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti