Latvijas Performances mākslas centrs aicina pieteikties unikālam kursam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Līdz 15. septembrim interesenti var pieteikties dalībai Latvijas Performances mākslas centra rīkotajā performances mākslas kursā, lai iegūtu zināšanas par performances mākslu, apgūtu jaunas vizuālās mākslas un kustību prasmes un iegūtu iespēju piedalīties starptautiskajā Rīgas Performances festivālā “Starptelpa” (2021), informēja Latvijas Performances mākslas centrā.

No 2020. gada septembra līdz 2021. gada jūnijam Latvijas Performances mākslas centrs jau trešo gadu piedāvā profesionālā līmenī apgūt Latvijā unikālu performances mākslas kursu “Personiskās pieredzes transformācija ķermenī, skaņā un objektā”.

Kursa laikā tā dalībnieki pētīs performances mākslas trajektorijas un radīs noslēguma performances mākslas darbu, kuru varēs prezentēt starptautiskajā Rīgas Performances festivālā “Starptelpa” (2021),

tādējādi ne tikai iegūstot zināšanas un prasmes, bet arī sasniedzot plašāku auditoriju.

Performances mākslas kursa dalībniekiem 20 nodarbībās 10 mēnešu garumā pieredzējušu pasniedzēju un mākslinieku vadībā būs iespēja apgūt gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas performances mākslā. Dalībnieki iemācīsies izmantot ķermeni, skaņu, attēlu un vizuālās mākslas objektus kā performances instrumentus un tos integrēt vienotā mākslas darbā.

Dalību kursā un festivālā atzinīgi novērtē viena no kursa absolventēm māksliniece Linda Boļšakova, kura Skotijā ir apguvusi mākslu un filozofiju. “Kurss mani piesaistīja ar starpdisciplinaritāti, apvienojot ķermeniskos, materiālos, skaņas un teorijas aspektus, kurus šobrīd integrēju arī savos mākslas darbos. Performatīvajās gaitās būtiski bija arī Latvijas Performances mākslas centra organizētie Performances platformas pasākumi un starptautiskais performances festivāls “Starptelpa”, kur bija iespēja realizēt savas idejas un redzēt arī citu sniegumu,” stāsta Linda.

Performances māksla ir savveida pašizpētes process – nereti performances mākslinieki strādā ar autobiogrāfiskiem motīviem. Performances mākslā liels uzsvars ir uz darbību un procesu; tajā galvenais instruments ir mākslinieka ķermenis, kas mijiedarbojas ar laiku, telpu, objektiem un skatītājiem. “Performances māksla nav teātra māksla,” uzsver viena no kursa pasniedzējām Laine Kristberga. “Teātrī ir režisors, aktieri, scenogrāfs, kostīmu mākslinieks. Savukārt performances mākslā jūs kā performances mākslinieks esat šī kompleksā mākslas darba autors.”

Kurss ir paredzēts dažādu nozaru profesionāļiem un studentiem, tai skaitā  māksliniekiem, mūziķiem, režisoriem, horeogrāfiem, pedagogiem, psihologiem, psihoterapeitiem, mākslas terapeitiem un kultūras antropologiem. Iegūtās prasmes absolventi varēs izmantot gan savā profesionālajā darbībā, gan personības aspektu attīstīšanā. Kursa ieguvums – pārliecība par sevi, iespēja radoši īstenot kompleksu mākslas darbu, prasme uzstāties auditorijas priekšā.

Apmācības norisināsies Latvijas Performances mākslas centra un mākslu terapijas un izglītības centra “Mā telpa” telpās Rīgā Miera ielā 15. Mācību kursam var pieteikties līdz 15. septembrim, sūtot savu CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu: [email protected], pamatojot interesi par dalību kursā. Ņemot vērā Covid-19 izplatības ierobežošanas apsvērumus, dalībnieku skaits kursā būs ierobežots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti